دوشنبه، 26 آذر ماه، 1397

اخوانی‏ ها؛ فساد‏پیشه نیستند!

نوشته: عبدالرحمن نوار روزنامه نگار مصری / برگردان: عبدالرحمن عزام /// از آوان کودتای نظامی مصر در سال ۲۰۱۳م. همه روزه با اخباری جدید از فاسدان، فساد‏پیشه‏ گان و رشوت خوران و رشوت بگیران، روبرو می‏شویم.و فساد آلوده شده‏ گانی که در بدنه و دیواره‏ ی دولت قرار دارند، آمار شان بس زیاد و شمار شان افزون است. و این امر نه از کودتای نظامی کنونی (۲۰۱۳م.) که از کودتای نظامی سال ۱۹۵۲م. به خوبی هویدا است، و بیشترینه‏ ی این فساد‏پیشه‏ گان، همان ارتشی‏ ها اند که با همدستان خویش، بر سرمایه ‏های مملکت سیطره یافته و از نان ملت، خود را به نوایی رسانده اند.

ما، علی صبری و اموالی که مورد سرقت و دستبرد قرار گرفته و به سوی لندن ربوده شده بود را خوب به یاد داریم. و افرادی دیگر مانند: شمس بدران، صلاح نصر، دسوقی شیشتاوی و… که کاسه‏ ی زیر نیم کاسه‏ ی شان برای همه ‏گان هویدا و فساد شان بر مَلا شد را نیز به خوبی و با چشمِ سر، مشاهده نمودیم.

با مرور زمان، منظومه‏ ی فساد برای همه‏ گان آشکار می‏شود؛ اما تعامل و برخورد با عاملان آن، چه از سوی قوه‏ ی قضائیه و چه از سوی ملت و مردم، منفی است؛ و چه بسا به زودی مردم فسادِ این فساد پیشه‏ گان را به باد فراموشی سپرده و دوباره ایشان بر گردن ‏های خویش بلند نموده و حاکم و زمام‏دار شان می‏گردانند.

در سالیان اخیری که دران قرار داریم، فساد پیشه‏ گان، همان کسانی اند که زمام امور حکومت‏داری در دستان شان است، و همه روزه از خلال رسانه‏ ها، فسادکاری و کارکردهای نادرست شان افشا شده و یا از جانب بخش مبارزه با فساد اداری به افتضاح کشیده می‏شوند. و چه بسا در زمره‏ ی این اشخاص، کسانی همچون وزیر زراعت و کار و… و محافظین و ضابط‏ ها و قاضی‏ ها، قرار دارند. اما نظام کنونی (دولت کودتایی سیسی) گویا تا زمانی‏که این افراد با او همدست و همکار باشند، ایشان را بر این کار ناپسند شان تشجیع نموده و اخوان المسلمین را مورد تهمت و اتهام این کردارها قرار می‏ دهند.

اخوان المسلمین، شرکت ‏های تجاری، کارخانه ‏ها، شبکه ‏های مواصلاتی و… در کشور تأسیس نموده اند و یک رسانه و روزنامه ای هم تا کنون کدام فساد و رشوت و سرقت و اختلاسی به نام ایشان ثبت ننموده است. از زمانی ‏که نظامی‏ ها بر مسند قدرت نشسته و حکومت را از راه کودتا به دست گرفته اند، و در زمینه‏ ی تخریب و تشویه تاریخ اخوان ‏المسلمین می‏ کوشند و رهبران و قیادت ‏های شان را هر لحظه و در هر جا، دستگیر نموده و در پیوند به قضایای فساد، به زندان ‏شان می‏ افکنند؛ هرگز نتوانسته اند این ادعای خویش مبنی بر فساد‏پیشه‏ گی اخوان را ثابت سازند. و با وجود قضایای زیادی که اخوان در پیوند به آن‏ها مورد اتهام قرار گرفته و بسیاری از اعضای آن دهه‏ ها سال از عمر خویش را در پشت میله‏ های زندان بسر برده و افراد زیادی از ایشان به قتل رسیده اند، همه قضایا، از نوع ارتباط نادرست سیاسی است که این‏چنین نظام‏ ها بر ضد هر مصلحی برای این وطن که خواهان صلاح اند، و یا بر خلاف میل و رغبت شان در بابِ رعایتِ حال فساد و فساد پیشه‏ گان قرار دارند، به کار می ‏گیرند.

هیچ قضیه ‏ی فساد و یا خیانتِ به وطن و سرزمین، بر علیه اخوان ‏المسلمین ثابت نشده است و بلکه بر عکس، اخوانی‏ ها کسانی اند که بر هر فاسد و فساد پیشه ای، محاسبات از پیش تعیین شده اش در زمینه‏ ی فساد را بر هم زده و رو در روی هر ظالم و ستمگری که قصدِ سوء به وطن شان داشته است، ایستاده اند.

اخوانی ‏ها کسانی اند که خط و مشی و برنامه ریزی استعمارگران مبنی بر مشروعیت بخشیدن به وجود شان را بر هم ریخته و اذهان عمومی را بر ضد اشغال‏گران، بیدار نموده اند.

ایشان کسانی اند که در برخورد با فاسدان، تعاملِ منافقانه نمی‏ نمایند که بر فسادی میان مردم مخالفت ‏نموده و از انجام آن خشمگین ‏شوند، در حالی‏که به سوی فساد‏پیشه‏ گان، به اشاره‏ ی محبت و موافقت، سر تکان دهند.

تا کنون ثابت نشده است که فردی از اخوانی ‏ها در سرزمینی به پلشتی‏ های فساد آلوده باشد. و این به خاطری است که ایشان به الله متعال ایمان و باور دارند و او را مراقب کارهای شان دانسته و به آنچه در کتاب خدا و سنتِ پیامبرش آمده است، ملتزم اند.

در هر زمان و هر دوره ای، اموال شان توسط دولت‏مردان، مصادره شده است؛ با آن‏هم ایشان هرگز بدی را با بدی پاسخ نداده و بلکه با اخلاق اسلامی تعامل نموده و همت ‏ها را برای مبارزه با فاسدان، برانگیخته اند.

ممکن است ایشان دارای اشتاباهاتی باشند (و این امری واقعی و طبیعی است) اما دست هیچ کس از ایشان تا کنون به فساد و کدام تخریب قصدی ای گرفته نشده است…نوشته عبدالرحمن نوار روزنامه نگار مصری برگردان عبدالرحمن عزام از آوان کودتای نظامی مصر در سال ۲۰۱۳م. همه روزه با اخباری جدید از فاسدان فساد‏پیشه‏ گان رشوت خوران رشوت بگیران روبرو می‏شویم
ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 19 بهمن ماه، 1396 توسط cafeweb  پرینت

مرتبط باموضوع :

 سیسی و تمسخر دمکراسی  [ پنجشنبه، 16 فروردين ماه، 1397 ] 892 مشاهده
 اخوان و جشن ٩٠ سالگی  [ يكشنبه، 19 فروردين ماه، 1397 ] 683 مشاهده
 سوسیالیسم  [ شنبه، 10 ارديبهشت ماه، 1390 ] 4562 مشاهده
 کُهنه‌زخمِ فلسطین بر دل خاورمیانه  [ دوشنبه، 20 آذر ماه، 1396 ] 826 مشاهده
 ترمیم کابینه، راهی برای بازگشت اعتماد  [ يكشنبه، 10 تير ماه، 1397 ] 508 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام (ضروری): 
ایمیل (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
صفحات پيشنهادي
لينکدوني
پیامک

ســامـانه پیام کوتاه پینوسارسال خبر ، مقاله ، گزارش و ...شماره همراه خود را برای عضویت در خبرنامه پیامکی وارد کنید