يكشنبه، 3 شهريور ماه، 1398

رقصیدن اطفال در مهدکودک‌ها ممنوع شد

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ضمن تاکید بر ارائه خدمات آموزشی متناسب با موازین اسلامی و شرعی در مهدهای کودک گفت: آموزش‌هایی همچون رقص در مهدها ممنوع بوده و با مهدهای متخلف برخورد می‌شود.حبیب‌الله مسعودی فرید در گفت‌وگویی با اشاره به برنامه‌ریزی سازمان بهزیستی کشور برای توزیع یک وعده غذای گرم در روستامهدها و مهدهای حاشیه‌ای اظهار کرد: در راستای بهبود وضعیت تغذیه کودکان 3 تا 6 سال خانواده‌های نیازمند در مناطق روستایی و محروم حاشیه شهر، یک وعده غذای گرم به کودکان اشاره شده در مهدها ارائه می‌شود. وی تصریح کرد: در سال 1393 با رشد منفی 5 درصد، تعدا 157 هزار و 77 نفر و در سال 96، تعداد 225 هزار و 756 کودک با سرانه روزانه 2 هزار ریال در روستامهدها و مهدهای کودک حاشیه شهرها تحت پوشش طرح قرار گرفتند؛ با توجه به اعلام وضعیت هشدار سوء‌تغذیه در 7 استان کشور (ایلام، بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان)‌ تمام کودکان روستامهدها و مناطق حاشیه‌نشین به‌صورت صددرصد بهره‌مند شدند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال 1397 تعداد 227 هزار و 773 کودک تحت پوشش قرار بگیرند و در این حوزه ما رشد 45 درصدی را نسبت به سال 93 و در زمان اجرای طرح داشته‌ایم. مسعودی فرید گفت: در حوزه ساماندهی کودکان خیابانی نیز سازمان بهزیستی کشور بر اساس وظایف ذاتی خود اقداماتی را انجام داده است به طوریکه در این بخش با هماهنگی شهرداری‌ها و سایر ارگان‌ها اقدام به ساماندهی کودکان خیابانی در مراکز پیش‌بینی شده کرده است. وی ادامه داد: در راستای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از کار و فعالیت کودکان در خیابان، مراکز ساماندهی کودکان خیابانی به‌صورت شبانه‌روزی و رایگان ارائه می‌شود و در سال 93، تعداد 5 هزار و 949 کودک از این خدمات بهره‌مند بودند و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال 96 تعداد 11 هزار و 483 کودک از این خدمات بهره‌مند شوند. وی از ساماندهی کودکان خیابانی در کلانشهرها خبر داد و گفت: این طرح از سال گذشته در دستور کار سازمان بهزیستی و شهرداری‌ها قرار گرفته است و تا پایان سال 97 نیز ادامه خواهد داشت. مسعودی فرید به اقدامات انجام شده و توسعه اورژانس اجتماعی در سطح کشور اشاره و تصریح کرد: این برنامه تلفیقی از مداخله در بحران فردی، خانوادگی و اجتماعی است که با رویکرد مداخلات فعال تخصصی به هنگام و دسترس به گروه‌های در معرض آسیب و آسیب‌دیده خدمات ارائه می‌کند.

وی بیان کرد: با اقدامات انجام شده، گسترش برنامه اورژانس اجتماعی در سال 96 در دستور کار سازمان قرار گرفت و در 150 شهرستان دارای جمعیت بیش از 50 هزار نفر از دیگر اهداف این برنامه بوده که محقق شده است و تعداد مراکز اورژانس اجتماعی از رشد 80.4 درصدی و مراکز مداخله در بحران از رشد 84.4 درصدی و خط تلفن اورژانس اجتماعی از رشد 342.3 درصدی و خدمات سیار اورژانس اجتماعی از رشد 42.3 درصدی نسبت به سال 93 برخوردار بوده است. معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ضمن تاکید بر ارائه خدمات آموزشی متناسب با موازین اسلامی و شرعی در مهدهای کودک خاطرنشان کرد: در این زمینه، سازمان بهزیستی به‌صورت جدی به مهدهای کودک هشدار داده است و چنانچه تخلفاتی در این حوزه صورت بگیرد با آنها برخورد می‌شود و مهدها نمی‌توانند برنامه‌های غیرآموزشی و غیرشرعی برخلاف موازین دینی از جمله رقص در مهدهای کودک آموزش دهند.معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ضمن تاکید بر ارائه خدمات آموزشی متناسب با موازین اسلامی و شرعی در مهدهای کودک گفت آموزش‌هایی همچون رقص در مهدها ممنوع بوده و با مهدهای متخلف برخورد می‌شود
ارسال شده در مورخه : شنبه، 29 دي ماه، 1397 توسط اسامه قادری  پرینت

مرتبط باموضوع :

 صهیونیسم ( قسمت دوم )  [ پنجشنبه، 16 تير ماه، 1390 ] 5864 مشاهده
 آسیب شناسی دوستی های خیابانی  [ سه شنبه، 18 مهر ماه، 1396 ] 1311 مشاهده
 مسلمانان میانمار چرا قتل عام می شوند؟  [ پنجشنبه، 23 شهريور ماه، 1396 ] 1350 مشاهده
 به مناسبت 7 تیر سالروز بمباران شیمیایی سردشت  [ شنبه، 8 تير ماه، 1392 ] 2576 مشاهده
 مجازی اندر مجازی  [ يكشنبه، 16 اسفند ماه، 1394 ] 1951 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام (ضروری): 
ایمیل (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
صفحات پيشنهادي
لينکدوني
پیامک

ســامـانه پیام کوتاه پینوسارسال خبر ، مقاله ، گزارش و ...شماره همراه خود را برای عضویت در خبرنامه پیامکی وارد کنید