پنجشنبه، 20 بهمن ماه، 1401

زیباسازی قوری قلعه آغاز شد

فرماندار روانسر از آغاز زیباسازی محیطی مجموعه تفریحی توریستی قوری قلعه خبر داد

 به نقل از ایسنا، سعدی مصطفی زاده به انتقادات چندی پیش استاندار کرمانشاه نسبت به وضعیت نابسامان مجموعه تفریحی توریستی قوری قلعه اشاره کرد و افزود: در این راستا نشستی را با شرکت توسعه گردشگری به عنوان متولی این مجموعه داشتیم و قول هایی را برای زیباسازی و ساماندهی این مجموعه دادند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر بحث ساماندهی مبلمان و زیباسازی مجموعه آغاز شده و دستگاه های متولی همچون میراث فرهنگی، شرکت توسعه و منابع طبیعی هم برای تعیین تکلیف غرفه های داخل مجموعه که فضا را به هم ریخته و بی نظم کرده، به توافق رسیده اند.

فرماندار روانسر به انباشت مشکلات در قوری قلعه در طول سالهای گذشته اشاره کرد و گفت: هرچند ساماندهی مبلمان و زیباسازی مجموعه را می توان در یک بازه زمانی کوتاه انجام داد، اما رفع اساسی مشکلات این مجموعه تفریحی توریستی نیاز به زمان بیشتری دارد.

وی با بیان اینکه تعدادی از دستگاه ها همچون منابع طبیعی، میراث فرهنگی، محیط زیست، امور اراضی و… در این مجموعه زمین هایی را در تملک دارند، اظهار کرد: به منظور رفع مشکلات قوری قلعه مقرر شده طبق ماده ۶۹ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت که طبق آن می توان با شرایطی اراضی ملی، دولتی و منابع طبیعی را برای اجرای طرح های عمومی و عمرانی واگذار کرد، این زمین ها در اختیار شرکت توسعه گردشگری به عنوان متولی مجموعه قرار گیرد، به شرط اینکه این شرکت بتواند سرمایه گذار بیاورد.

این مسئول با بیان اینکه یک سازمان مردم نهاد هم برای کمک به ساماندهی و رفع مشکلات قوری قلعه تشکیل شده، یادآورشد: از طرفی مقرر شده تا طرح مطالعه توسعه گردشگری این مجموعه تفریحی و توریستی هم تدوین شود.
مصطفی زاده در ادامه از قوری قلعه به عنوان یک ظرفیت مهم گردشگری در منطقه ثبت جهانی شده اورامانات یاد کرد و گفت: متاسفانه قصور و کوتاهی مدیران طی سنوات گذشته باعث شده تا از این ظرفیت برای توسعه گردشگری منطقه استفاده نشود.ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 25 آبان ماه، 1401 توسط cafeweb  پرینت

مرتبط باموضوع :

 اخذ رتبه استادی توسط پروفسور پیرصاحب  [ چهارشنبه، 1 دي ماه، 1395 ] 4090 مشاهده
 استارتاپ‌های ایرانی پشت تحریم اپل  [ شنبه، 11 اسفند ماه، 1397 ] 1758 مشاهده
 اردوغان: سنّی هستم اما سنّی محور نیستم  [ يكشنبه، 12 خرداد ماه، 1392 ] 3700 مشاهده
 جمال خاشقجی اسلا‌مگرا و اخوانی بود  [ شنبه، 28 مهر ماه، 1397 ] 2205 مشاهده
 برای کنکوری‌ها.... / صدیق قطبی  [ پنجشنبه، 16 مرداد ماه، 1393 ] 4004 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
صفحات پيشنهادي
لينکدوني
پیامک

ســامـانه پیام کوتاه پینوسارسال خبر ، مقاله ، گزارش و ...شماره همراه خود را برای عضویت در خبرنامه پیامکی وارد کنید