عوارض بواسیر-عوارض بعد از لیزر و جراحی هموروئید

در این بخش مطالبی در زمینه بهداشت سلامت و تازه های پزشکی قرار داده می شود

مديران انجمن: pejmanava, CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Elmi

عوارض بواسیر-عوارض بعد از لیزر و جراحی هموروئید

پستتوسط goli70 » شنبه فروردين ماه 23, 1399 3:11 pm

بواسیر یا همان هموروئید به رگهای واریسی مانند و متورم شده در ناحیه مقعد گفته می شود که می تواند هم داخلی و هم خارجی یا ترومبوزه باشد. به طور میانگین از هر ۴ فرد بزرگسال ۲ یا ۳ نفر به این بیماری مبتلاست. هموروئید دلایل زیادی مانند یبوست، زایمان، زور زدن، اضافه وزن و … دارد اما هنوز علت اصلی آن ناشناخته باقی مانده است.

گزینه های درمانی زیادی برای این بیماری در دسترس است، از درمان های خانگی و سنتی گرفته تا عمل جراحی و درمان قطعی با لیزر. بسیاری از بیماران مبتلا به این بیماری، اگر در همان وهله اول متوجه بیماری خود شوند با رعایت رژیم غذایی و افزودن فیبر، و تغییر سبک زندگی خود، درمان خواهند شد. اما در بسیاری از موارد که بواسیر بیرون زده و فرد را در انجام کارهای روزانه و یا اجابت مزاج دچار مشکل می کند تنها راه درمان که بدون بازگشت و بدون درد هم باشد همان درمان با لیزر می باشد که هر کدام از روش های درمان عوارض خود را دارند و ما ابتدا به بررسی عوارض بواسیر یا هموروئید می پردازیم:

عوارض بواسیر
هرچند که عوارض بیماری بواسیر نادر است و این بیماری معمولا عوارضی ندارد اما هموروئید ممکن است مزمن و یا دردناک باشد که در این صورت با این عوارض همراه است:

کم خونی: گرچه عارضه کم خونی در اثر این بیماری بسیار نادر است اما در اثر خونریزی شدید از بواسیر، ممکن است که فرد به کم خونی دچار شود. هم چنین هموروئید ترومبوزه یا خارجی ممکن است دچار شکاف و یا پارگی شود که این مسئله درد و خونریزی بیشتر را برای فرد به همراه دارد.
خفگی بواسیر: اگر بواسیر شما داخلی باشد و جریان خونرسانی به آن قطع شود باعث خفه شدن بواسیر می شود که همراه با درد بسیار شدیدی است .
لخته خون: گاهی اوقات و مخصوصا در مورد هموروئید های ترومبوزه ، یک لخته در هموروئید تشکیل می شود که زیاد خطرناک نیست اما بسیار دردناک است و حتی در مواردی نیاز به تخلیه دارد.
پرولاپس و یا همان بیرون آمدن بواسیر از مقعد که معمولا در هموروئید درجه چهار به وجود می آید و کل بواسیر از مقعد بیرون می زند که با دست هم به داخل نمی رود و عوارضی مانند درد، خونریزی، خارش و سوزش دارد.
عفونت و زخم شدن بواسیر
عوارض عمل جراحی بواسیر- عوارض بعد از عمل جراحی بواسیر


یشترین و مهمترین عوارض بعد از عمل جراحی هموروئید و یا عمل بواسیر در روش هایی مانند

عضويت  / ورود
که یکی از انواع روش های جراحی می باشد شامل موارد زیر است:

درد و خونریزی
عفونت ادراری
بی اختیاری در دفع
تنگی کانال مقعد

عضويت  / ورود
مقعد و یا عود بواسیر
احتباس ادراری
پرولاپس رکتوم
به جز مواردی که در بالا ذکر شد عوارض ناشی از تزریق داروی بیهوشی هم به عوارض جراحی هموروئید اضافه می شود چون طی درمان بواسیر از طریق جراحی بیمار با داروی بیهوشی بیهوش می شود و نیاز به بستری شدن دارد. با توجه به تمام این مشکلات ممکن است نتیجه مطلوبی بعد از درمان حاصل نشود و بیماری مجددا عود کند، و یا اینکه عوارض عمل بواسیر که در بالا ذکر شد گریبان بیمار را بگیرد.

عوارض لیزر بواسیر
لیزر بواسیر
با توجه به سرپایی بودن

عضويت  / ورود
که در مطب بدون نیاز به بیهوشی و بستری شدن انجام می شود،  و فرد در کمتر از نیم ساعت می تواند به کارهای روزمره خود برسد و هم چنین عوارض بی شمار جراحی بواسیر هنوز هم درمان قطعی و تضمینی برای این بیماری لیزر می باشد که می توان گفت درمان با لیزر تقریبا بدون عوارض می باشد، جز در مواردی که لیزر پر توان و یا دستگاه های قدیمی لیزر استفاده شود احتمال سوزاندن بافت ها وجود دارد ولی در دستگاه های جدید و پیشرفته امروزی این احتمال بسیار کم است و با قطعیت می توان گفت تنها روش درمانی بدون عوارض جانبی برای هموروئید، درمان از طریق لیزر می باشد که به جز اینکه بیمار درد و خونریزی کمتری دارد در این روش در وقت و هزینه ی او هم صرفه جویی می شود.
goli70
کاربر فعال
کاربر فعال
 
پست ها : 91
تاريخ عضويت: سه شنبه بهمن ماه 2, 1397 2:49 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0

بازگشت به بهداشت سلامت و تازه های پزشکی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان