پنجشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۳ Thursday, 18 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2334 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 2 تعداد دیدگاهها : 1908×
گفتگویی با قهرمان المپیک کیانوش رستمی
شناسه : 736

خبرنگار : فرهاد صالحی / کیانوش رستمی قهرمان وزنه برداری ایران ، آسیا ، جهان و المپیک در شهر پاوه حضور یافت و از شهر پاوه دیدن نمود ایشان که از علاقمندان به شهر هزار ماسوله ی پاوه می باشند . پاوه را بهشت خفته می نامند و از زیبایی های این شهر و آداب […]

ارسال توسط :
پ
پ

خبرنگار : فرهاد صالحی / کیانوش رستمی قهرمان وزنه برداری ایران ، آسیا ، جهان و المپیک در شهر پاوه حضور یافت و از شهر پاوه دیدن نمود
ایشان که از علاقمندان به شهر هزار ماسوله ی پاوه می باشند . پاوه را بهشت خفته می نامند و از زیبایی های این شهر و آداب ور سوم و مهمان نواز ی و رفتار مردمان این شهر با ایشان به عنوان خاطره ای خوش یاد می کند .

– با سلام ضمن عرض خوش آمد گویی به  شما برای حضوردرشهر هزار ماسوله ی پاوه ، لطف کنید مختصری از بیوگرافی خودتان بفرمایید .
من کیانوش رستمی متولد: ۱۳۷۰/۵/۱،متولد شهر کرمانشاه

– شما مجرد هستید یا متاهل ؟
بنده مجردم

– لطفا گزیده ای از عناوین  و افتخاراتتان  را بیان کنید .
حدود هفت الی هشت سال درعضو تیم ملی کشورم هستم . بنده مدالهای زیادی دارم از جمله
کسب ۲ طلای جوانان جهان
کسب نشان نقره مسابقات قهرمانی آسیا در سالهای ۲۰۱۱و ۲۰۱۲ میلادی
کسب مدال طلا در رقابتهای جهانی فرانسه در شهر پاریس در سال ۲۰۱۱
کسب مدال برنز المپیک تابستانی لندن در سال ۲۰۱۲
و….

– آقای رستمی لطفا از نحوه ی رسیدن شما به تیم ملی بگویید.
خوب من هم مثل سایر جوانان کرمانشاهی به ورزش علاقه داشتم و ورزش وزنه برداری یک ورزش رکوردی است که اگر به حد نصاب یا بالاتر از رکورد های تیم ملی برسید می توانیید به اردوی تیم ملی راه پیدا کنید من هم رکورد های لازم برای رسیدن به این به تیم ملی را زدم و به اردوی تیم ملی رسیدم .

– مربیان شما برای شروع این موفقیت چه کسانی  بودند  ؟
آقای علی اکبر شیرزادی و داداشم کوروش رستمی  از جمله کسانی بودند که خیلی برای من تاثیر گذار بودن

– شایعاتی مبنی بر اختلاف شما با آقای کوروش باقری تو محافل ورزشی مطرح است . آیا شما این شایعات را تایید می کنید ؟
اختلاف با باقری کاملا صحت دارد و من تاید می کنم مشکلاتی با ایشان دارم

– اگر امکان دارد شرح دهید
جای تاسف دارد ایشان با این وضعیت کار می کند
ایشان به عنوان یک نماینده از استان کرمانشاه آمدن چند تا ورزشکار را تربیت کند نه اینکه نظم واردوی تیم ملی را بهم بزند و اتفاقاتی به وجود بیاورد که قابل تاسف است.
من خودم یک کرد و کرمانشاهی هستم و همیشه پشت کرمانشاهی و کردها هستم و تمام کردهای دنیا برایم قابل احترام اند و همه  مثل خانواده ام هستند و دوستندارم یک نفر کرمانشاهی و کرد چنین کارهایی بکند که باعث تاسف برای همشهری ها یمان  شود من از مسئولین تقاضای توجه ی سریع به این مسئله می کنم

– آقای کوروش باقری یکی از عوامل موفقیت تیم ملی بودند آیا شما نظری برخلاف این دارید؟
آقای باقری عامل اصلی برای کسب مدالهای ما نبودند
 آقایان بهداد سلیمی ، سجاد انوشیروانی ، نواب نصیر شلال ، و…  اینها بچه هایی هستند که توانستند مدالهای خوبی  بدست بیاریم و آقای باقری نقش خاصی در بدست آوردن این مدال ها نداشتند و فقط حضور فیزیکی داشتن  و در نظم و دیسیپلین تیم دخیل بودند.
بچه ها همه گفتند یا ما یا آقای باقری باید تو تیم ملی باشند به همین خاطر اردوی تیم ملی را ترک کردند
ما حتی کوتاه آمدیم و گفتیم یک مربی برای ما انتخاب کنند و آقای باقری هم یک تیم برای خودشان انتخاب کنند و با ما مسابقه ای داشته باشند اگر موفق شدند آنها را به مسابقات بفرستند و گرنه ما را بفرستند.

– از ورزش بگذریم به غیر ورزش چه کاری انجام می دهید و به چه چیزی علاقمندید؟
من تفریح زیاد انجام می دهم من بیشتر وقتها  مطالعه می کنم. وبه یادگیری زبانهای خارجه غلاقمندم و زبان انگلیسی رو خوب بلدم و در سفرهای خارجی از آن خوب استفاده می کنم همچنین دارم زبان اسپانیایی رو یاد می گیرم

– اولین باره که تشریف آوردید پاوه یا نه ؟
من بالای صد بار آمدم پاوه  و پاوه را خیلی دوستدارم

– از اولین باری که آمدید پاوه بگویید
اولین بار با خانواده  آمدم و کوچک بودم  و خاطرات قشنگی تو ذهنم باقی ماند و باعث شد وقتی پا به سن گذاشتم  دوباره بیام و اوقات فراغتم را اینجا سپری کنم

– چه چیز خاصی باعث علاقمندی بیشتر شما به پاوه شده  است ؟
خوب طبیعت زیبا  و امام زادهایی که  در اطراف پاوه هستند مثل سلطان اسحاق و امام زاده داوود و….
همچنین رفتار و مهمان نوازی مردمان خوب و بافرهنگ پاوه  که رفتاری زیبا و قشنگ و خیلی خوبی با من داشته اند

– طبیعت شهر هزار ماسوله ی پاوه را چگونه می بینید؟ و چه نظری دارید ؟
من تو ذهنم یک شبیه سازی در مورد پاوه داشته ام که می گویم پاوه  بهشت خفته است .

– دلیل خاص برای این شبیه سازی دارید ؟
هیچکس توی دنیا نمی دونه پاوه کجاست و من خیلی از دوستام رو که در فصل بهار آوردمشون پاوه مات و مبهوت شده اند از زیبایی های پاوه و واقعا یک بهشت گمنام و خفته است .

– محرومیتهای پاوه را چگونه می بینید؟ آیا محرومیت دارد؟ یا نه ؟
الان مردم پاوه از خیلی چیزها محرومند اینجا من سالن های خوبی ندیم یا واقعا نیست مکانهای مناسب ورزشی وجود نداره من چیز خوبی ندیم و نیست

– جوانهای شهر پاوه را چگونه می بینید ؟
خیلی از اونا آمدن پیش من گفتند ما زورزیادی داریم و توانایی زیادی داریم  اما مکانهایی نیست برای پرورش این استعداد و توانایی ها
خیلی ها دوستدارند ورزش کنند، فوتبال بازی کنند، کشتی بگیرند وزنه بزنند، اما امکانش نیست من سا لن مناسبی ندیدم  و نیست
بعضی از اونها هم گفتند حاضرند بیان کرمانشاه  ، فاصله ی کرمانشاه و پاوه  2 و نیم  الی ۳ ساعته اگه برای هرجلسه تمرین بیان کرمانشاه در مجموع باید ۶ ساعت تو راه باشند و من به شخصه خودم نمی تونم  اینکار رو انجام بدم وبرای تمرین به کرمانشاه بیام و بعد دوسه جلسه آنها هم منصرف می شوند.
و باید مسئولین یک نگاه ویژه به این  شهرداشته باشند

– شما به عنوان یک سفیر ورزشی که در پاوه هم بسیار محبوب هستید  می توانید منتقل کننده ی این مشکلات  شهر پاوه به مسئولین رده بالا باشد ؟ 

من به شخصه خودم برای رفع این مشکلات حاضرم هر کاری انجام بدم صحبت کنم وبا مسئولین حرف بزنم من خودم هرچه توان داشته باشم برای رفع مشکلات این شهر دوست داشتنی انجام می دهم
و تمام سعی و تلاشم را انجام می دهم  تا شاید توانسته باشم برای این جوانان کاری انجام داده باشم.

– سخن شما با جوانا شهر چییست ؟جوانانی که پتانسیل بالایی در همه ی عرصه ها دارند اما امکاناتش رو ندارند؟
من می گویم  در هر عرصه ای که هستند  تلاش کنند و ناامید نشوند و پشتکار داشته باشند و امید وار باشند مسئولین دلسوزی بیان و مشکلات  را رفع و رجوع کنند

– سخن پایانی شما ؟
امیدوارم مردم شهر پاوه من رو دعا کنند تا مشکلات پیش آمده در اردوی تیم ملی  حل شود و من بتوانم دوباره برای کشورم افتخار آفرینی کنم  و پرچم کشورم را دوباره در عرصه های بین الملی بالا ببرم .
حرف خاصی نیست باتشکر از شما  و مردم شهر پاوه
وبا تشکر ویژه از دوست گرامی و خوبم آقای اسامه حسینی و خانواده ی محترمشان

منبع : سلام پاوه

ثبت دیدگاه

• دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.