قدرت خوش بینی

در این بخش مطالب متفرقه در این زمینه قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Banowan

قدرت خوش بینی

پستتوسط somayeh » دوشنبه آبان ماه 27, 1392 9:52 pm

بدبینی در هیچ جنگی پیروز نمی شود
یکی از ویژگی های رهبران بزرگ و کارفرمایان موفق این است که آنها بسیار خوش بین هستند. به خاطر این خوش بینی انتظارات غیر واقع بینانه از موفقیت دارند. آنها قطعا معتقدند دیر یا زود به شکلی و طریقی، در کاری که می کنند، موفق خواهند شد.
به نظر می رسد که خوش بین ها از دو ویژگی مهم برخوردارند. اول، از آنجایی که انتظار موفقیت غیر واقع بینانه دارند، کارهای بیشتری را امتحان می کنند. اگر کاری مؤثر واقع نشود، کار دیگری را امتحان می کنند، و از آنجا هم به سراغ کار بعدی می روند. آنها در مقایسه با سایرین، حاضرند که به دفعات بیشتری شکست بخورند.
قانون احتمالات می وید هر چه بیشتر امتحان و آزمایش بکنید، احتمال موفق شدن شما افزایش می یابد. همه موفق ها بارها امتحان کرده و شکست خورده اند، و بعد به درایت و فراست و تجربه ای رسیده اند که آنها را به موفقیت رسانیده است.
آنها از قانون احتمالات به شود خود استفاده می کنند، به گفته فیل نایت، از موسسه نایک: کافی است در آخرین بار موفق شوید.
دومین کیفیت و ویژگی خوش بین ها این است که از خود مداومت بیشتری نشان می دهند. آنها هرگز تسلیم نمی شوند. آنها همچنان چیزهای جدید و متفاوت را تجربه می کنند و اگر اقدامی مؤثر واقع نشود، کار دیگری را امتحان می کنند.
کلنل هارلند سندرز در 65 سالگی مصمم شد برنامه اسرار گیاهان و ادویه ها را برای تهیه ی مرغ سرخ کرده ارائه دهد. او با بیش از 1000 رستوران تماس گرفته و پیشنهاد کرد که برنامه ی غذایی خود را به آنها بفروشد. بیش از 1000 بار با او مخالفت شد. اما او دست بردار نبود و هرگز تسلیم نشد.
سرانجام، بعد از ماه ها، یکی از رستوران ها حاضر شد در ازای فروش هر مرغ سرخ کرده، پنج سنت به او بپردازد، دیری نگذشت که توانست رستوران های بعدی را پیدا کند. بقیه ماجرا را می دانید. مرغ سرخ کرده کنتاکی یکی از معروفترین رستوران های زنجیره ای در آمریکا شد، که در دنیا بیش از 7000 شعبه دارد. هارلند ساندرز تبدیل به یک مولتی میلیونر و یکی از سرشناس ترین چهره های تجاری جهان شد.
نگرانی از یک چیز کوچک سایه ای بزرگ می سازد
دکتر جیم نیومن در کتاب معروف خود به نام «ترمزهای خود را رها کنید.» احساس های منفی را به نوعی ترمز در زندگی تشبیه می کند.
نمی دانم هرگز برای شما پیش آمده است که سوار اتومبیل خود می شوید و مشغول رانندگی در خیابان می گردید ولی احساس می کنید اتومبیل کند راه می رود. وقتی گاز می دهید به کندی سرعت می گیرد.
پا را از روی گاز بر می دارید، اتومبیل متوقف می شود. ناگهان متوجه می شوید که ترمز دستی را کشیده اید. ترمز دستی را رها می کنید و اتومبیل بلا درنگ سرعت می گیرد.
هدایت زندگی همراه با احساس های منفی، به راندن اتومبیلی شباهت دارد که ترمز دستی آن راه کشیده باشند. مشکل است آن را به جلو راند. ضمنا فشاری که به موتور، جعبه دنده، دنده ها و دیفرانسیل وارد می شود بسیار زیاد است. احساس های منفی هم ما را در زندگی خسته و فرسوده می کنند. تا احساس های منفی را به دور نریزیم نمی توانیم در زندگی قدمی از این فراتر بگذاریم.
سالم بودن شخصیت انسان دقیقا به میزان این که شخص تا چه اندازه گرایش دارد به هر موقعیتی با «خوش بینی» نگاه کند، بستگی دارد .
امرسون
somayeh
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال
 
پست ها : 29
تاريخ عضويت: چهارشنبه آبان ماه 15, 1392 3:47 pm
تشکر کرده: 148 بار
تشکر شده: 58 بار
امتياز: 580

Re: قدرت خوش بینی

پستتوسط kechakurd » دوشنبه آبان ماه 27, 1392 10:11 pm

مرسی امیدوارم همیشه بتونیم خوش بین باشیم تو زندگی

برای نویسنده این مطلب kechakurd تشکر کننده ها:
somayeh (دوشنبه آبان ماه 27, 1392 10:16 pm)
رتبه: 7.14%
 
kechakurd
کاربر کوشا
کاربر کوشا
 
پست ها : 10
تاريخ عضويت: جمعه آبان ماه 24, 1392 10:34 pm
محل سکونت: paveh
تشکر کرده: 19 بار
تشکر شده: 7 بار
امتياز: 70


بازگشت به متفرقه

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان