پنجشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۳ Thursday, 18 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2334 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 2 تعداد دیدگاهها : 1908×
گفتگوی سلام پاوه با آقای اسلامی نیا
شناسه : 1051

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت جنابعالی : سوال اول: شما به عنوان یکی از اعضای شورای اسلامی شهر پاوه که در انتخابات دوره چهارم بیشترین آراء را به خود اختصاص داد ه اید مایل هستیم وضعیت شورای شهرپاوه و شهرداری را اززبان شما بشنویم . آیا شما شفاف و صریح  مایل به این […]

ارسال توسط :
پ
پ

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت جنابعالی : سوال اول: شما به عنوان یکی از اعضای شورای اسلامی شهر پاوه که در انتخابات دوره چهارم بیشترین آراء را به خود اختصاص داد ه اید مایل هستیم وضعیت شورای شهرپاوه و شهرداری را اززبان شما بشنویم . آیا شما شفاف و صریح  مایل به این گفتمان می باشید ؟

با نام خدا وضمن تقدیر و تشکرولایق دانستن اینجانب به عنوان خدمتگزار کوچکی از شهر پاوه که تصمیم گرفته اید مصاحبه ای با بنده داشته باشید . در خدمت شما هستم ، به نظر بنده و اعتقاد بنده این است که شفاف سازی درتمام زمینه ها خود عاملی برای موفقیت است چون در زمینه کارهای جمعی  که مردم منتظر بازخورد آن هستند قطعا اگر به صورت شفاف تمام جریانات  را در اختیار مردم قرار دهیم  می تواند بسیار سازنده و مفید باشد و همچنین برای حوزه ای که در آن کار می کنیم در پیشبرد این برنامه ها می تواند بسیار مفید باشد و قطعا اطلاعاتی که لازم باشد باید در اختیار مردم قرار دهیم . چون خود را وام دار مردم می دانم و نه در حال حاضر بلکه در آینده نیز اطلاع رسانی خواهم کرد چون مردم رکن اصلی و اساسی هر جامعه هستند و باید مسایل را بدانند و با کمال میل آماده پاسخگویی به صورت شفاف با شما ومردم هستم

سوال دوم : نظر شما در مورد تعامل اعضای شورای شهر پاوه با همدیگر چیست ؟

بدون شک یکی ازعاملهای موفقیت در کارهای گروهی برخودار بودن از تعامل و همکاری است و بر همین مبنا پیشرفت در کارگروهی با تعامل و همکاری و مشورت سازنده امکان پذیر است ، با وجود اینکه شورای چهارم از دیدگاه بنده وشاید مردم در اوایل تشکیل کم و کسری داشته است ولی به نظر بنده تا این تاریخ روند تعاملی خوبی داشته  است اگر چه در بعضی کارها  که   اتفاق افتاده (انتخاب هیئت ریسه و شهردارو…)  زمینه ساز این شده است که اعضای شوار تعامل مثبتی ندارند و به نوعی میتوانیم آن را تایید کنیم . اما در تصمیماتی که مربوط به عموم مردم و شهر است تعامل مفید و سازنده ای وجود دارد و امیدواریم ادامه داشته باشد و نظر بنده این است که تعامل اعضای شورای چهارم را مثبت و سازنده ارزیابی می کنم . ود رتصمیماتی که مسئله مردم است تعامل خوبی وجود دارد

سوال سوم : آیا دسته بندی هایی که در بین افکار عمومی مطرح است یا واضحتر بگویم تقسیم شورا به ۴ در مقابل ۳ را قبول دارید ؟

بله احساس می کنم  وجود دارد  و بنده این را انکار نخواهم کرد بنده هم مثل افکار عمومی این را شنیده ام اما سند و مدرکی براین ادعا نیست و این جریان به صورت سازمان یافته رخ داده است

سوال چهارم : این جریانات به نظر شما از کجا نشئت گرفته است ؟

بدون شک دست های پشت پرده ای در پشت این قضیه وجود داردو با توجه به شنیدهایی که داریم یک سری افراد که منافع خود را با روی کا ر آمدن  شورای دوره چهارم روبه خطر می دانند در پشت این جریانها و سازماندهی ها  قرار دارند چون  قطع به یقین رویکرد شورای دوره چهارم انتخابی تازه  و روندی تازه و متفاوتی بود واین رویکرد مخالف منافع بعضی از اشخاص بود.  وبدون شک این جریانها از ناحیه اشخاص است و هیچگونه دستگاه دولتی و اجرایی در آن نقش ندارند  قطع به یقین این افراد در راه اندازی این ۴ در مقابل ۳ نقش دارند و بنده مخالف اینم که دستگاهای دولتی و اجرایی در سازماندهی این جریان نقش دارند بلکه این جریان به گواه اقوام وفامیلهای شورا از ناحیه شخص و یا اشخاصی نشئت می گیرد و حتی شایعه سند نوشتن برای این جریان دربین افکار عمومی و اقوام شورا وجود دارد  بنده امیدوارم این رویکرد مثبت باشد و در تصمیماتی که به ضرر مردم است تاثیر نداشته باشد  و در انتخابات و تصممیات اساسی نقش مثبتی داشته باشد و امیدواریم با وجود اینکه این جریانات با هدف خاصی شکل گرفته است باعث به وجود امدن مشکلات نشود  کما اینکه در خیلی  از موارد هم این جریانها به صورت اصولی و منطقی بوده است و بنده اعلام می کنم این جریانات باعث به وجود امدن انگیزه مضاعف و ادامه کار با قدرت شده است .

سوال پنجم : رویکرد و آینده ی شورای چهارم را برای شهر پاوه چگونه می دانید ؟

قطع به یقین همه اعضای محترم شورا با هدف خدمت رسانی به مردم وارد شورا شده اند و و به وضوح در این مدت  برای بنده روشن شده است  که  هدف هر هفت نفر شورای شهر پاوه  چه در تبلیغات قبل انتخابات و شعارها یشان  و اهدافشان و چه در برنامه هایی که در حال حاضر ارائه می دهند هدف خدمت است و  رویکرد مثبت است و مردم باید فرصت دهند  که این برنامه ها و رویکردها نتیجه دهند و صبور و همراه شورای شهر پاوه باشند و این را در نظر داشته باشند  که طرحهای سازنده  ای ارائه شده است که نیاز به زمان دارد و به امید خدا و با کمک مردم دستاوردهای خوبی را در آینده خواهد داشت  

سوال ششم : از نظر شما مهمترین تصمیم های شورای چهارم چه بوده اند ؟ و آیا تاکنون اجرایی شده اند ؟

تصمیم های زیادی وجود دارد اما چند تصمصم مهم که اجرایی شد اول : جابه جایی دکه های ترمینال قدیم که قبل از تشکیل شورای چهارم در مورد آن بحث بود و قرار بود به میدان مولوی انتقال یابد و این جابجایی باعث به وجود آمدن مشکلاتی زیادی  برای شهر می شد مخالفت شد و تصمصم برآن شد که این دکه ها به جنب بازارچه مرزی انتقال یابند دوم : واگذاری یک سری از مغازه ها در میدان شهدا که در اختیار شهرداری  بوده است به صورت اجاره ای به مردم واگذار شده است و از فروش انها جلوگیری شد

سوم :بحث واگذاری و جمع آوری زباله در سطح شهر است که در سنوات گذشته  برای شهرداری بسیار هزینه بردار بود وما طی قرارداد  جدید نزدیک به ۴۰ میلیون کاهش هزینه نسبت به قبل را داشته ایم

بحث ساخت و ساز غیر قانونی  که در سطح شهر وجود داشت  که ما به شدت بااین ساخت و سازها برخورد قانونی خواهیم کرد و از این ساخت و سازها به شدت جلوگیری کردیم و این یکی از معضلات از دید افکارعمومی است برخورد کردیم

سوال هفتم : بحث اصلی در مورد ابقای  مجدد آقای جمال ابراهیمی به عنوان شهردار پاوه است ؟ نظر شما در این مورد چیست ؟

قبل از اینکه جوابگوی این سوال باشم لازم است این را عرض نمایم که  یک سری اعمال نفوذ و دخالتهای بی مورد باعث اختلال در روند کار شهرداری و شهردار شده بود و شاید ضعفی که بود در کار آقای ابراهیمی ناشی از این دخالتهای بی مورد بوده است که شورای چهارم این دخالتها  ی بی مورد را نخواهد داشت و مخالف دخالت کردن در کار اجرایی شهرداری است نقش شوار ناظر و پیشنهاد دهنده است و برای اینکه شهرداری موفقی داشته باشیم باید اعمال سلیقه ها و سوء استفاده های شخصی  از شهرداری برچیده شود کما این که در دوره قبل از امکانات و نیرو های شهردای سوء استفاده هایی شده بود

اما در جواب سوال شما  بنده قبل از انتخابات شورا تحقیقی را به صورت شخصی انجام دادم و از مردم و افراد صاحب نظر پرس و جو کردم و نزدیک به ۹۵ درصد نظر سنجی بنده مخالف ابقای آقای ابراهیمی بودند چون بنده با رای مردم انتخاب شده ام و نظر مردم برایم مهم است وهدفم این است کاری که انجام می دهم باید برای مردم باشد و در جلسه شورا برای تعین شهردار به صورت واضح و صریح رای مخالف به ایشان دادم و برای اعضای شورا هم توضیح دادم .

البته این را هم عرض نمایم که آقای ابراهیمی دوست و همکار بنده در آموزش  و پرورش بود ه اند و و قطع به یقین یک سری اعمال نفوذ  بی مورد و شخصی مانع موفقیت شهردار و پرسنل شهرداری بوده است .

و پس از انتخاب مجدد آقای ابراهیمی با رای اکثریت شورای چهارم ،بنده نیز با احترام به رای اکثریت و با تمام توان در خدمت شورا و شخص آقای ابراهیمی هستم . و انتخاب ایشان در صورت تایید صلاحیت برای مدت ۴ سال می باشد و نباید افکار عمومی را به این سو کشاند که مدت ابقای ایشان کوتاه مدت و سه و چهار ماهه است بلکه ایشان به صورت قاطع ۴ سال شهردار خواهدبود

سوال هشتم : تعامل شورا با شهردای را چگونه می بیند ؟

به نظر بنده تعامل و روند بسیار مثبت است ونباید شورا دخالت بی مورد و غیر کارشناسانه در کار شهرداری و پرسنل آن انجام دهد به نظر بنده ما برنامه ای را پیشنهاد می دهیم و بر اجرای برنامه ها نیز قطع به یقین نظارت می کنیم و دخالتهای بی مورد در کار شهردار و پرسنل شهرداری را قبول ندارم

به طور قطع بعد از انتخاب آقای ابراهیمی از طرف اعضای شورای شهر به عنوان شهردار، ایشان مورد قبول بنده است و همکاری بسیار خوبی با ایشان داشتم  و خواهم داشت و بنده می توانم به صراحت بگویم که آقای ابراهیمی قطع به یقین اگر در انجام کار خود مختار باشند می تواند بسیار  توانمند باشد وبه وضوح در این مدت عملکرد بسیار خوبی از ایشان دیده ایم و می توانم بگویم آقای ابراهیمی  اگردرکنارافرادی  نباشند که به دنبال منفعت شخصی هستند می تواند بسیار موفق باشد و گواه آن اجرای برنامه های ایست که به ایشان داده ا یم و ایشان در این مدت بسیار خوب انها را انجام داده اند و حتی رویه و رویکرد کار شهرداری بعد ازجلساتی که با اعضای شورا داشته اند را تغییرداده اند و ریکرد بسیار خوبی را در دستور کار قرار داده اند  و برنامه های خود را به پرسنل شهردای به صورت شفاف و واضح بیان کرده اند . واقعا درهرحوزه ای که ما وراد بحث می شویم ایشان دارای برنامه هستند و با توجه به محدودیتهایی  که شهردای پاوه دارد ازجمله نداشتن درآمد مناسب مشکلاتی وجود دارد که باید با همکاری مردم و فرهنگسازی مناسب بر طرف شود.

سوال نهم :  مهمترین مشکلات و معضلات شهر پاوه از نظر شما چیست ؟ 

واقعا معضل اصلی که در جامعه و افکار عمومی مطرح است وشاید بزرگترین مشکل و معضل شهر پاوه می باشد  ترافیک است  و در این حوزه ما یکسری کار نیز انجام داده ایم و بنده تحقیقی در این زمینه انجام داده ام  و به صورت مکتوب و تصویری در شورای ترافیک مطرح کرده ام و قرار شد با همکاری شهرداری و راهنمایی رانندگی از کارشناسان متخصص دعوت به عمل آید و این اطلاعات و مسایل با انها مطرح شود  و در صورت مثبت بودن اجرایی شود و راهکاری مناسب را برای حل این مشکل و معضل پیدا کنیم وآن را اجرایی کنیم و با توجه به بافت شهری پاوه نباید انتظارکارخارق العاده ای داشته باشیم وما هم باید به عنوان یک شهروند در حل این مشکل کمک حال باشیم وقطعا همکاری شهروندان در رفع این معضل می تواند بسیار ثمر بخش باشد

یکی دیگرازمعضلات ومشکلات جمع آوری زباله های سطح شهر است که بسیارنمایان و هزینه برداراست و بالغ بر۷۵ میلیون درماه هزینه دارد ولی درآمد حاصل از جمع اوری این عوارض دربین مردم  ۳ الا۴ میلیون می باشد و بنده برای همین مشکل هم یک طرح را به شهرداری ارائه داده ام اما برای حل این مشکل بازهم نیازمند همکاری همشهریان عزیز هستیم و فردی که برای جمع آوری این عوارض انتخاب شده است امیدواریم مردم با ایشان همکاری لازم را داشته باشند و کمک نمایند

در حوزه بافت شهری نیز مشکلاتی و جود دارد و ما باید یک تنوع در شهر پاوه ایجاد نماییم وخود شهردارهم آقای ابراهیمی طرح بسیار خوبی دارد که امیداروایم با تامین منابع مالی آن بتواند تنوع و طرحهای خوبی را در این راستا اجرایی نمایید .

سوال دهم : نظر شما در مورد اینکه عملکرد شورا و شهردار پاوه را به صورت نظر سنجی در پایگاه های اینترنتی مطرح کنیم چیست ؟ و تعامل شورای جدید را با اصحاب رسانه چگونه می بینید؟ اتفاقا در جلسه ای بحث کردیم و حتی آقای یوسفی بیان کرد که یکی ازجلسات اعضای شواری کرمانشاه با حضور اصحاب رسانه برگزار شد و ما هم استقبال می کنیم و دوست داریم کسانی که اصحاب رسانه هستند و سایت و وبلاگی دارند مانند سایت سلام پاوه ، پینوس ، پاوه پرس ، وبلاگ پاوه شار ، و غیره …  حضور ییدا کنند چون الان شرایطی است که مردم باید واقعیت را ببینند و بدانند و عدم اطلاع رسانی و بیان واقعیت باعث مشکلات می شود وبنده حتی با آقای ابراهیمی هم گفتم که مسایلی در بین مردم وجود دارد در مورد شهرداری وکذب است و چون شما بیان و اطلاع رسانی نکردید این مسایل دامنه دار شده است  و دوستداریم در تمامی کارها یمان مردم ناظر به اعمال ما باشند چون من  با رای مستقیم همین مردم الان شورای شهر هستم وباید انها از مسایل به صورت شفاف اطلاع داشته باشند  و بنده به قولی که به مردم داده ام مبنی بر اینکه به صورت شفاف مسایل را هر ۶ ماه یکبار در جلسات پرسش و پاسخ یا جلسات  و تجمعهای عمومی مثل فاتحه خوانی ها  با انها مطرح می کنم و وفادار به وعده خود هستم

و حتی اگر تنهایی و بدون همراهی دیگر اعضای شورا باشد این کار را عملی می کنم و با آنها مسایل را مطرح  می نمایم و هرجا هم تصمیمی برخلاف عموم مردم و شهر و جامعه باشد مخالفت می کنم و علنی بیان می کنم

و کلا موافق نظر سنجی هستم و پیشنهاد می کنم در اولین نظر سنجی از نظر مردم در برخوردی که  با ساخت و سازهای غیر مجاز و افرادی که تخلف داشته اند  نظر سنجی کنید  و حتی اگر امکان دارد پیشنهادات مردم را منعکس کنید

سوال یازدهم : چرا شورای چهارم سخنگوی واحدی ندارد تا اصحاب رسانه اخبار شورا را از سخنگوی شورا دریافت کنند و سایتها و خبرگزاری ها متهم به جانبداری از اشخاص و اعضای شورای شهر نشوند ؟بنده پیشنهاد دادم این موضوع را و با توجه به توانایی که آقای یوسفی در این کاردارند بهترین گزینه است و ایشان چه از لحاظ گفتاری و چه نوشتاری توانمند است و در آینده نزدیک ما رسما سخنگو را معرفی می کنیم

سخن پایانی شما؟

خدایا چنان کن سرانجام کار     تو خشنود باشی و ما رستگار

امیدوارم آنچنان حرکت کنم که بتوانم حداقل رضایت ۷۰درصدی مردم را داشته باشم چون رضایت ۱۰۰ درصدی غیر ممکن است  چون  کسانی هستند که دنبال خواسته های شخصی هستند و بنده نمی توانم این خواسته های شخصی را برآورده کنم و این باعث ناراحتی کسانی می شود. بنده  خواسته های شخصی را هیچ وقت قبول ندارم و قول می دهم برای منافع شخصی کار نکنم وبرای عمومیت مردم کار می کنم و از تمامی کسانی که به من رای داده اند وحتی کسانی که رای نداده اند تقدیروتشکرمی کنم وامیدورام بتوانم نوعی کار کنم و    برنامه ریزی کنم که آنانی را که به من رای نداده اند را بخصوص برای کارهای دیگرکه بنده درحوزه فعالیتهای اجتماعی انجام داده ام و مشارکت داشته ام و رای بنده ناشی از فعالیتهای من درحوزه کارها و انجمن های مردمی مانند التیام و مشارکتهای ورزشی بوده است جذب نمایم و بنده فرزند این شهر هستم و به این شهر مدیونم و موقعیتهای زیادی برایم پیش امده که از این شهر جدا شوم اما هیچوقت نخواهم رفت و از این شهر جدا نمی شوم و محکم و با قدرت به خدمت به مردم ادامه می دهم

در پایان از شما تشکر می کنم که این وقت را در اختیار بنده قرار دادید و همچنین آرزوی موفقیت می کنم برای شما و امیدوارم در رسالت خود شفاف و منعکس کننده ی واقعیت ها باشد وروز به روز روند روبه رشدی داشته باشید

با تشکر از شما

گفتگو از :  فرهاد صالحی و صهیب زربان

منبع : سلام پاوه

ثبت دیدگاه

• دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.