بشار اسد: ایران تنها حامی قابل اعتماد سوریه است

در این قسمت جدیدترین نقل اخبار و گزارشها به همراه منبع قرار دارد

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

بشار اسد: ایران تنها حامی قابل اعتماد سوریه است

پستتوسط amine69 » دوشنبه اسفند ماه 12, 1392 11:17 amگزارش سلطانی از سفر هیئت ایرانی به لبنان و سوریه در گفت‌وگو با تسنیم/               
               
خبرگزاری تسنیم: عضو هیئت پارلمانی ایران در سفر به لبنان و سوریه گفت: در جریان این سفر و در دیدار با بشار اسد وی به ما گفت که ایران تنها حامی قابل اعتماد سوریه است.

عضويت  / ورود
، با اشاره به جزئیات این سفر، اظهار داشت: این سفر، سفر گروه دوستی پارلمانی ایران و سوریه بود که ریاست گروه را علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس به‌عهده داشت.
وی با بیان "ما ابتدا به سوریه و سپس به لبنان سفر کردیم" در خصوص جزئیات دیدارهای این هیئت در سوریه، گفت: در این کشور تقریباً با تمام مسئولان عالی‌رتبه سوریه مانند بشار اسد رئیس‌جمهور، محمدجهاد اللحام رئیس مجلس، وائل الحلقی نخست وزیر، ولید معلم وزیر خارجه و همچنین سفیر و مسئولان دفاتر کشورمان در سوریه و حتی مسئولان خبرگزاری‌ها و برخی دیگر از شخصیت‌های سوریه دیدار داشتیم.
** روحیه بشار اسد فوق‌العاده بود
     عضو هیئت پارلمانی کشورمان ادامه داد: در دیدار با بشار اسد در ابتدا بحث وضعیت محور مقاومت مطرح شد و ما مشاهده کردیم که روحیه بشار اسد فوق‌العاده است. نکته دیگری که قابل تقدیر بود، سادگی وی در تشریفات بود که می‌گفتند در زندگی شخصی‌اش نیز همین‌طور زندگی ساده و بدون تکلفی دارد. وی به راهی که انتخاب کرده و به اهداف خود نیز ایمان داشت.
** بشار اسد: ایران تنها حامی قابل اعتماد سوریه است
     سلطانی صبور تصریح کرد: در همه دیدارها خصوصاً در دیدار با بشار اسد وضعیت روابط فی‌مابین ایران و سوریه مطرح و بشار اسد نیز از ملت ایران به‌علت حمایت‌های معنوی گسترده از محور مقاومت تشکر کرد و جمهوری اسلامی را تنها حامی قابل اعتماد خود می‌دانست و خواستار گسترش روابط در همه این زمینه‌ها بود.
وی خاطرنشان کرد: بحث بعدی گسترش روابط تجاری،‌ فرهنگی و علمی و دانشگاهی دو کشور بود که در دیدار با نخست وزیر سوریه مطرح شد.
عضو هیئت پارلمانی کشورمان با اشاره به دیدار این هیئت با رئیس مجلس سوریه گفت: در این جلسه پیشنهاد تشکیل گروه پارلمانی دوستان سوریه مطرح شد و به تصویب طرفین رسید تا این گروه، از گروه‌های پارلمانی کشورهای دوست سوریه از جمله ایران، لبنان، عراق و خود سوریه تشکیل شود. در همان‌جا نیز اقدامات عملی آن را آغاز کردیم و بناست گروه پارلمانی دوستان سوریه تشکیل شود.

منبع :خبرگذاری تسنیم

برای نویسنده این مطلب amine69 تشکر کننده ها:
bahar (دوشنبه اسفند ماه 12, 1392 3:03 pm)
رتبه: 7.14%
 
amine69
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال
 
پست ها : 45
تاريخ عضويت: شنبه دي ماه 7, 1392 10:10 pm
تشکر کرده: 23 بار
تشکر شده: 89 بار
امتياز: 890

بازگشت به نقل اخبار و گزارشها به همراه منبع

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان