ایثاری به یادماندنی از معلم پاوه‌ای

در این بخش مطالب متفرقه در این زمینه قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Banowan

ایثاری به یادماندنی از معلم پاوه‌ای

پستتوسط zohreh » جمعه ارديبهشت ماه 12, 1393 10:29 pm

">
    
    
(حادثه‌ای در اردوی دانش آموزی)
معلم فداکاری با سپر قرار دادن خود مانع حمله دو سگ وحشی به دانش آموزانش در اردوی علمی-تفریحی آموزشگاه واقع در تفرجگاه سردره (شهرستان پاوه) شد. این امر منجر به مصدومیت شدید معلم پاوه‌ای گردید، به نحوی که علیرغم یک هفته طول درمان همچنان به سبب جراحات وارده تحت درمان و در استراحت پزشکی به سر می‌برد.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح به نقل از پاوه پرس، «آوات شافعی» دبیر مدرسه راهنمایی حاج عنایت شیانی‌‌ همان معلم فداکار آموزش و پرورش شهرستان پاوه است که با به خطر انداختن جان خویش، از بروز اتفاق ناگوار جلوگیری نمود.
وی در جریان تشریح ماجرا افزود: اردیبهشت ماه فصل برگزاری اردوهای دانش آموزی است، و مدیران واحدهای آموزشی با رضایت اولیای دانش آموزان و با همراهی معلمان واحد آموزشی در جهت کسب مهارتهای زندگی و تجربه روز زندگی خارج از محیط خانه با تقویت حس همکاری، تعاون و … خاطره‌ی ماندگاری را در ذهن فراگیران به وجود می‌آورد که تا مدت‌های مدید تأثیرات مثبت آن باقی می‌ماند.
شافعی در ادامه افزود: دوستان با وسیله نقلیه دانش آموزان را به شهر منتقل نمودند و ما نیز در انتظار ماشین بودیم و به همین جهت بخشی از مسیر را در معیت ۱۵ نفر از دانش آموزان طی طریق نمودیم، که به ناگاه متوجه حمله دو سگ به دانش آموزان شدم. بی‌درنگ آنان را به طرف دیگر هدایت نمودم و خود را در مسیر دانش آموزان و سگ‌های مهاجم قرار دادم، به تصور اینکه سگ‌های معمولی هستند و طرد نمودن آن‌ها به سهولت میسّر است. دانش آموزان وقتی از مسیر تهدید خارج شدند به ناگاه از پشت به اینجانب حمله ور شدند، وضعیت چنان نابسامان و نابهنجار بود که اگر با پادرمیانی صاحب سگ مواجه نمی‌شدم، پیش بینی اتفاق پیش رو قطعاً غیر ممکن می‌نمود.
همسر وی(شافعی) نیز که خود فرهنگی بوده ضمن بیان یکسری گله‌مندی‌ها تصریح نمود که سگ‌های مذکور از‌ نژاد خاصی هستند که صاحب ایشان آنان را از مناطق دیگر به اینجا آورده و این‌ها سگ‌های تعلیمی هستند که قیمت هر کدام بالغ بر ۳ میلیون تومان است.
وی در ادامه خاطر نشان ساخت چگونه ممکن است شخصی بی‌مبالات با آوردن سگ‌های جنگی و… به این آسانی جان شهروندان را به مخاطره می‌اندازد؟ وی در ادامه افزود: اگر اردوی مذکور مربوط به یک واحد آموزشی دخترانه می‌بود شاید شرایط به نحو دیگری ختم می‌گردید که عواقب آن سال‌ها گریبانگیر شود.
آوات شافعی در سوم اردیبهشت ماه با به خطر انداختن جان خود از بروز حادثه ناگوار اجتناب نمود. وی شکستگی بینی، زخمی شدن سر و صورت و هچنین در رفتدگی پا و کوفتگی شدید بدن را به جان خرید تا ایمنی اردوهای تفریحی و علمی شهرستان پاوه، همچنان محفوظ بماند. .

  

برای نویسنده این مطلب zohreh تشکر کننده ها: 6
Hawre (جمعه ارديبهشت ماه 12, 1393 11:07 pm), bahar (شنبه ارديبهشت ماه 13, 1393 5:45 am), kechakurd (شنبه ارديبهشت ماه 13, 1393 7:20 pm), ostadelyass (شنبه ارديبهشت ماه 13, 1393 10:40 pm), pejmanava (شنبه ارديبهشت ماه 13, 1393 10:50 am), yosra69 (شنبه ارديبهشت ماه 13, 1393 6:30 pm)
رتبه: 42.86%
 
نماد کاربر
zohreh
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال
 
پست ها : 29
تاريخ عضويت: جمعه مرداد ماه 13, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 97 بار
تشکر شده: 71 بار
امتياز: 710

بازگشت به متفرقه

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان