لباس سنتی زنان ارمنی

در این بخش مطالب متفرقه در این زمینه قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Banowan

لباس سنتی زنان ارمنی

پستتوسط simon » چهارشنبه خرداد ماه 23, 1397 5:30 am


عضويت  / ورود
, لباس سنتی زنان ارمنی داراز نام دارد که شباهت زیادی به لباس های سنتی کشور عزیزمان ایران دارد این لباس به گونه ای است که بسیار بلند است و دور تا دور آن زردوزی شده است.

زنان ارمنی با پوشیدن این لباس یک روسری نیز به سر میکنند.لازم به ذکر است که ارمنی هایی در سراسر ایران وجود دارند که لباس سنتی مخصوص دارند در ادامه به معرفی لباس سنتی ارمنی های ساکن ایران میپردازیم.

در لباس سنتی ارمنستان چندین رنگ به کار رفته است که طبق نطرات برخی از فیلسوف ها و دانشمند های ارمنی این رنگ دارای معانی بسیار زیادی است و نشانگر اوضاع سیاسی و اجتماعی ارمنستان است.
بار ها برای خیلی از گردشگران

عضويت  / ورود
پیش آمده است که اسم لباس سنتی زنان ارمنی چیست که به آن اشاره کردیم: داراز

لباس سنتی ارمنی های ساکن ایران:

منطقه فریدن: پوشش زنان ارمنی منطقه فریدن به یک شکل است لباس سنتی منطقه فریدن لباسی است که زنان ارمنی به هنگام مهاجرت آن را به تن داشته اند.

شهر چهار محال و بختیاری: لباس سنتی زنان ارمنی شهر چهار محال و بختیاری مینتان نام دارد، مینتان لباسی جلوباز و آستر دار و همچنین یقه هفتی است که بلندی آن تا مچ پا است.

جلفا: لباس سنتی زنان ارمنی منطقه جلفا بسیار گران است که به آن تالاگا میگویند، تالاگا لباسی بلند و جلوباز است که آستین های آن بلند تر از حدمعمول دوخته میشود.
simon
کاربر سایت
کاربر سایت
 
پست ها : 3
تاريخ عضويت: چهارشنبه خرداد ماه 23, 1397 4:31 am
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0

بازگشت به متفرقه

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان