آرامگاه مهدی اخوان ثالث

در این بخش مطالب متفرقه مربوط به زمینه دینی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

آرامگاه مهدی اخوان ثالث

پستتوسط amirali96 » چهارشنبه شهريور ماه 13, 1397 1:43 am

آرامگاه مهدی اخوان ثالث: مشهد یکی از مقاصد گردشگری و مسیرهای پرتردد به شمار می رود. کسانی که به مشهد سفر می کنند، پس از زیارت امام رضا (ع) سری به سایر جاذبه های این شهر می زنند. آرامگاه مشاهیر بزرگی در شهر مشهد وجود دارد، که بازدید از آن ها در بین گردشگران

عضويت  / ورود
به خصوص اهالی ادب و معرفت، بسیار مرسوم است و حتما سری به این شاعران نامی می زنند و ارادت خود را نسبت به آن ها ابراز می کنند. یکی از این مکان ها آرامگاه مهدی اخوان ثالث است که در پشت موزه توس قرار دارد.
http://www.penous.com/Forum/https://arshinparvaz.com/wp-content/uploads/2018/07/آرامگاه-اخوان-ثالث2.jpg

اخوان ثالث از شاعران معاصر است که او را فردوسی قرن معاصر نیز می دانند. آرامگاه وی بدون قبه و بسیار ساده و غریب به نظر می رسد. سنگ قبری کوچک برای او در نظر گرفته شده است که حاکی از زندگی او است. البته اخوان ثالث نیز، مانند بسیاری از بزرگان دیگر، به دلیل مخالفت با اندیشه های وی مظلوم واقع شده است.
اخوان ثالث در 10 اسفند ماه 1307 در مشهد چشم به جهان گشود. وی از شاعران پرآوازه و موسیقی پژوه کشور بود. مضمون بیشتر شعرهای اخوان ثالث اجتماعی است و گاه حوادث زندگی مردم را به تصویر می کشد. شعرهای وی دارای لحن حماسی بوده و آمیخته با صلابت و سنگینی شعر خراسانی است که ترکیبات نو و تازه رادرون اشعارش می توان یافت. وی نام م.امید را برای تخلص خود در اشعارش انتخاب کرده بود. اخوان ثالث در 4 شهریور 1369 چشم از جهان فرو بست.

http://www.penous.com/Forum/https://arshinparvaz.com/wp-content/uploads/2018/07/آرامگاه-اخوان-ثالث-1.jpg

به همین دلیل هرساله، در تاریخ 4 شهریور ماه برای برگزاری سالروز درگذشت وی، خانواده و دوستان امید به همراه اکثر کسانی که به اشعار وی علاقه مند هستند بر سر مزارش جمع می شوند. اخوان یکی از بزرگترین و تاثیرگذارترین شاعران نوپرداز و معاصر است با این که وی تلاش کرده که شعرهایش سبک و قالب نیمایی داشته باشد، اما در شاعری خود نیز سبک و شیوه خاص خود را دارد.
اگر به مشهد سفر کردید بازدید از آرامگاه اخوان ثالث را در بین برنامه هایتان بگنجانید، حیف است که به مشهد بیایید و بازدید از آرامگاه اخوان ثالث را از دست بدهید.
amirali96
کاربر ویژه
کاربر ویژه
 
پست ها : 247
تاريخ عضويت: پنج شنبه فروردين ماه 30, 1397 10:42 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 10

بازگشت به متفرقه

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان