بهترین جشنواره های زمستانی و کریسمس را از دست ندهید

در این بخش مطالب متفرقه مربوط به زمینه دینی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

بهترین جشنواره های زمستانی و کریسمس را از دست ندهید

پستتوسط amirali96 » چهارشنبه آذر ماه 13, 1397 12:33 am


عضويت  / ورود
: اولین جشنواره ای که قصد معرفی آن را برای شما داریم، جشنواره سوزاندن ساعت بوده که مدت هاست از جشن های معاصر مهم زمستانی است. این فستیوال اولین بار در سال 1994 میلادی به عنوان یک جشنواره اجتماعی در براتون انگلستان برپا شد. فستیوال سوزاندن ساعت در کنار ساحل برگزار شده و هرکس با هر عقیده ای میتواند در آن شرکت کرده و لذت ببرد. این فستیوال هر سال بیشتر از بیست هزار تماشاگر از توریست ها و گردشگران

عضويت  / ورود
را به سمت خود می کشد. در این فستیوال شما میتوانید شاهد نور افشانی رژه فانوس های زیبایی باشید که به سمت آتش حرکت می کنند. در آخر برای پایان دادن به این فستیوال آتش بازی بزرگی که تمام ساحل را روشن می کند، برپا می کنند. فستیوال سوزاندن ساعت هر سال 21ام دسامبر برگزار می شود.

بازی Kirkwall Ba در اورکنی اسکاتلند
یکی از معروف ترین جشن های زمستانی، که هر سال مراسمی با هزاران هزار تماشاگر توریست

عضويت  / ورود
برگزار می کند، بازی "با " Ba است. این مراسم هر سال صدها پسر و مرد را برای یک مسابقه فوتبال قرون وسطایی به سمت خود جذب می کند. درواقع این فستیوال بیشتر شبیه یک جنگ داخلی بوده تا بازی! بازی Kirkwall Ba در روزهای 25 دسامبر و یکم ژانویه برگزار شده و در این روزها مردم در اورکنی پنجره های خانه خود را با تخته های چوبی می پوشانند تا از بازی Kirkwall Ba در امان باشند. دو تیمی که در این مسابقه بازی می کنند، آپی و دونی نام داشته و این دو تیم باید برای کنترل کردن توپ چرمی "با" تلاش کرده و تا حدودی میتوان گفت بجنگند تا آن را همراه با خود به نقطه تعیین شده ببرند. گفته شده در این بازی حتی دنده های بسیاری شکسته شده اند. با این حال این بازی هر سال در اورکنی اسکاتلند برگزار می شود.

غلتاندن بشکه گرنتچستر در کمبریج شایر
در این مراسم غلتاندن بشکه گرنتچستر برگزار می شود. در این فستیوال که شباهتی به مسابقه نیز دارد، بشکه های چوبی بزرگی در خیابان از بالا و پایین توسط چهار تیم محلی غلتیده می شوند. در آخر تیمی که بشکه هایش زودتر به پایین برسد برنده خواهد بود. این مسابقه معمولا بین تیم های گرنتچستر و روستاهای کنارش مثل بارتون، کاتون و نیوهام برگزار می شود. این مسابقه سال 1960 میلادی بوجود آمد ولی مدت زمان زیادی کسی به آن توجه نمی کرد تا اینکه در سال 2003 دوباره برگزار شده و مردم هر هر سال روز 26 دسامبر آن را برگزار می کنند.

بازی کینشام مامرز در سامرست
کینشام مامرز، این بازی تقریبا شبیه به پانتومیم است. هر سال روز 26ام دسامبر بازیگران نمایشنامه های محلی کمدی که از قرون وسطی تا حال حاضر در اروپا انجام می شده را اجرا می کنند. این سنت بوسیله مردان بریستول موریس تاکنون باقی مانده و سالها پیش آن روز، روز بوکس در شهر کیشنام بود. تا هنگامی که افرادی پیشنهاد اجرای آن در سال 1970 میلادی به همراه بازی های ملودراما، یعنی جنگ با پوشش لباس های رنگارنگ را داد این مراسم جان دیگری گرفت و هم اکنون برگزار می شود. گفته شده که قدمت این بازی به اوایل قرن نوزدهم برمیگردد.

مسابقه فوتبال ماهیگیران در مقابل آتش نشانان در یورک شایر شمالی
یکی از مسابقات دیدنی در فصل زمستان، مسابقه فوتبال بین ماهیگران و آتش نشانان در یورک شایر شمالی است. این مسابقه هر سال در روز 26 دسامبر برگزار شده و علاوه بر فوتبال، مسابقه مشت زنی هم دارد. در این مسابقه ماهیگیران و آتش نشانان لباس های بالماسکه پوشیده و در ساحل انرژی خود را خالی می کنند. این مسابقه در واقع یک رسم بسیار قدیمی از آداب و رسوم این شهر بوده و از سال 1893 در ساحل خلیج جنوبی آن در جریان بوده است. نخستین بار این مسابقه راهی برای جمع آوری پول برای خانواده های چهار ماهیگیری بود که در دریا غرق شده بودند، اما اکنون این هزینه برای افراد مسن و یا بیماران جامعه جمع می شود.
فستیوال توپ های آتشین استون هون در آبردین شایر
در آبردین شایر، هر سال روز 31 دسامبر موسسه استون هون در وب سایت خود طی پیامی اعلام می کند که " آمدن باران، برف و یا طوفان هرگز دلیل بر لغو برنامه های ما نخواهد شد". سنت آتش بازی حدود 150 سال است که توسط هوگمانای و استون هون برگزار شده و هزاران هزار تماشاگر از توریست ها و گردشگران

عضويت  / ورود
را به دور خود جمع می کند. زمانی که زنگ ساعت برای نیمه شب به گوش میرسد، این فستیوال برگزار می شود. رقصندگان آتش که به آن ها سوئینگرز می گویند، به سمت پایین خیابان حرکت کرده و توسط نوازندگان درامز و باند استون هون رهبری می شوند و در آخر با نمایش فوق العاده و بی نظیر آتش بازی در بندر، آخر سال خوبی را برای شما رقم میزنند.

جشنواره آلندال تار بارل در نورث امبرلند
روز 31 دسامبر علاوه بر فستیوال توپ های آتشین، مصادف است با آتش بازی های فوق العاده در نورث امبرلند. جشنواره آلندال برای توریست ها و گردشگران اروپا بسیار مهیج و زیباست. در این جشنواره بشکه هایی از قیر را در شب های سرد زمستان آتش میزنند تا هوا گرم شود. این رسم از قرون تاریکی تاکنون حفظ و اجرا شده است. این جشنواره رویداد دیگری هم داشته که در آن پاگان با رهبری افرادی با لباس ها مبدل در فستیوال حاضر می شود. هر تیم در جشنواره آلندال تار بارل باید لباس های سنتی پوشیده و 45 بشکه داشته باشند. بشکه های قیر شعله ور در سراسر شهر میچرخند و در آخر به داخل آتش بسیار بزرگی پرتاب می شوند.

جشنواره هاکسی هود در لینکلن شایر
روز ششم ژانویه، مصادف با دوازدهمین روز کریسمس، جشنواره هاکسی هود به راه می افتد. سالیانی پیش در همین روز، مردی با کلاهی از جنس پر در تلاش بود تا یک لوله چرمی را به صورت قاچاق به کافه محلی خود ببرد. این اتفاق در قصبه هکسی، در قسمت شمالی لینکلن شایر افتاد. از آن روز به بعد هر سال مردم محلی در روز ششم ژانویه این مراسم را برگزار می کنند و در آن در آن مردم محلی یک کلاه پر دار چرمی را همراه خود به چهار کافه شهر میبرند و آن را میچرخانند. اینکار تا شب ادامه داشته تا زمانی یکی از کلاه ها وارد یکی از کافه ها شود و بعد از آن تا سال ها در همان کافه می ماند.

جشنواره نی ویتلسی در کمبریج شایر
این جشنواره روزهای نهم تا یازدهم ژانویه برگزار شده و در آن یک مرد با لباسی که ساخته شده از نی است، اوراح دلتنگ را بلند کرده و با موسیقی محلی و لباسی از سر تا پا نی میرقصد. جشنواره نی ویتلسی در کمبریج شایر همراه با راهپیمایی دست جمعی مردم در صف های منظم در روز شنبه با تیم های رقصنده موریس، رقص انبار، برگزاری کنسرت های مختلف، راهپیمایی خرسی از جنس نی در روزهای یکشنبه می باشد. این خرس از جنس نی در این مراسم سوازنده خواهد شد. سوزاندن خرس یک کار نمادین برای باز کردن راه برای برداشت جدید و همچنین یک خرس جدید می باشد.


amirali96
کاربر ویژه
کاربر ویژه
 
پست ها : 247
تاريخ عضويت: پنج شنبه فروردين ماه 30, 1397 10:42 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 10

بازگشت به متفرقه

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان