​نقش پرینتر سه بعدی در صنایع نظامی

در این بخش مطالب متفرقه در زمینه طنز و سرگرمی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

​نقش پرینتر سه بعدی در صنایع نظامی

پستتوسط avaseo » چهارشنبه اسفند ماه 8, 1397 4:55 pm

از آنجایی که میتوان با استفاده از

عضويت  / ورود
تقریبا هر چیزی را بدون محدودیت ساخت. پرینتر سه بعدی این قابلیت را دارد که از طرح های سه بعدی یک نمونه واقعی و قابل استفاده بسازد. همانطور که در گذشته هم به دفعات اشاره داشتیم با استفاده از پرنیت سه بعدی میتوان اجسامی را با سرعت خیلی بالاتر و هزینه های به مراتب پایین تر و دقت بالایی از روش های سنتی ساخت. از آنجایی که در صنایع نظامی پیچیدگی قطعات بالاست و دقت و کیفیت خیلی مهم است. استفاده از پرینت سه بعدی میتواند به یکی از اجزای اصلی این صنعت تبدیل شود.
اختراع دستگاه های پرینت سه بعدی توانسته است که توجهات زیادی را واحد های نظامی مختلف به خود جلب نماید و به عنوان مثال میتوان به ساخت تفتگ با قابلیت شلیک توسط پرینتر سه بعدی اشاره داشت. هم اکنون هم بسیاری از ارتشها مقدار قابل توجهی را برای اساده های پژوهشی در این زمینه سرمایه گذاری کرده اند.

کاربرد پرینتر سه بعدی در صنایع دفاعی و ساخت هواپیما
در صنایع نظامی یکی از بخش هایی که توانسته است پیشرفت خوبی با استفاده از پرینت سه بعدی داشته باشد بخش دفاعی و ساخت هواپیمای نظامی و موشک است. از آنجایی که قطعات مختلف لازم است که به طور دقیق بررسی شوند و نیاز به عیب یابی این قطعات میباشد. لازم است که از لحاظ آیرودینامیکی و مکانیکی بررسی شوند. شبیه سازی این قطعات با استفاده از پرینتر سه بعدی میتواند تاثییرات زیادی در روند رشد این صنعت داشته باشد.
یکی دیگر از کاربردهای پرینت سه بعدی در این مورد این است که گاها به دلایل مختلفی برخی قطعات دیگر در بازار موجود نیستد و دیگر نمیتوان آنها را تولید کرد در چنین شرایط استفاده از پرینت سه بعدی میتوان راه نجاتی باشد که به مهندسان اجازه پشتیانی قطعات و تعمیر یا تعویض آنها را میدهد.


avaseo
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال
 
پست ها : 37
تاريخ عضويت: يکشنبه آذر ماه 18, 1397 5:02 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0

بازگشت به متفرقه

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان