چرا انتشار مقالات (ISI) اهمیت دارد؟

مديران انجمن: avin, CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Kurdi

چرا انتشار مقالات (ISI) اهمیت دارد؟

پستتوسط avaseo » چهارشنبه اسفند ماه 15, 1397 3:51 pm

همانطور که در همایش ها و سمینار ها از شرکت کنندگان خواسته می شود تا چکیده مقالات خود را جهت داوری و پذیرش مقاله ارائه کنند، مقاله نیز در واقع چکیده ای است در مورد یک موضوع جزئی از بحثی کلی که از رساله یا کتاب استخراج می شود و به خواننده کمک می کند تا برای درک موارد مورد نیاز خود تنها به موضوعی که توجه داشته است دسترسی پیدا کند. حال در این راستا اگر هر کس برای ارائه مقالات خود از شیوه شخصی پیروی کند مخاطب را دچار سردرگمی خواه کرد.

انتشار نتایج تحقیقات، پژوهش ها و پایان نامه ها در مجلات معتبر علمی با نمایه های جهانی نقش مهمی را در ثبت دانش بشری و معرفی محققان در سطح بین المللی ایفا می کند. محققان و پژوهشگران ممکن است حاصل تحقیقات و پژوهش های خود را در قالب رساله های عریض و طویل و به شکلی موشکافانه انجام داده باشند اما این برای پژوهشگران دیگر مطلوب نخواهد بود که برای آگاهی از یک موضوع مجبور به مطالعه یک کتاب یا رساله باشند. از اینجا مورد توجه قرار گرفتن ارائه مقالات اهمیت خود را نشان می دهد.


عضويت  / ورود


از این رو قالب های استاندارد و پذیرفته جهانی، نویسنده و خواننده را یاری می کند تا در نوشتار و خوانش یک متن از یک الگوی واحد استفاده کنند تا هر دو طرف از این هماهنگی سود برده و راه را برای دیگری هموار کنند. ISI در واقع یکی از این قالب های جهانی پذیرفته شده است. همچنین نمایه بین المللی ISI یکی از قالب های شناخته شده است که به پژوهشگران این امکان را می‌دهد که بدانند کدام مقاله‌ها بیشتر مورد ارجاع قرار گرفته و چه مقالاتی از این مقاله، مطلبی را نقل‌ قول کرده‌ اند.

چاپ مقاله jcr

avaseo
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال
 
پست ها : 37
تاريخ عضويت: يکشنبه آذر ماه 18, 1397 5:02 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0

بازگشت به ژیان نامه ی گه وره کان کورد

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان