گشت و گذار در استانبول زیبا

در این بخش مطالب متفرقه در زمینه طنز و سرگرمی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

گشت و گذار در استانبول زیبا

پستتوسط amirali96 » سه شنبه شهريور ماه 12, 1398 4:10 pm

اگر هدف دارید تا سفری یادبود انگیز و عالی در سفر به ترکیه و دیدار از استانبول داشته باشید، باید از برخی نکات و اطلاعات ضروری در سفر به ترکیه اخطار داشته باشید.

استانبول به قدری جاذبه های دیدنی دارد که صحبت در باره تمام آنها در مجال این نوشتار نیست. اما در پیوسته تعدادی از جاذبه های دیدنی استانبول را به شما شناسایی می کنیم که در

عضويت  / ورود
باید حتما از آنها دیدنی کنید.
یکی از بهترین جاذبه هایی که می توانید در شهر استانبول پیدا کنید و به خصوص برای کودکان جاذبه بسیار زیادی دارد، دیزنی لند استانبول است. ویالند یا دیزنی لند استانبول امکانات و جاذبه های تفریحی زیاد زیادی دارد فروشگاه های بسیار زیادی نیز برای خرید در اطراف آن هستی دارد.
بهترین شهربازی استانبول، طریقه رفتن به دیزنی لند استانبول
اگر به همراه کودکان به استانبول سفر می کنید یکی از بهترین جاهای دیدنی که باید متعلق به رویت کنید ویالند استانبول است.
برج گالاتا استانبول، کلاه مخروطی شهر
برج گالاتا یگانه از زیباترین بناهای موجود در شهر استانبول است و از بعید همانند کلاه مخروطی شهر به عقیده می آید. این برج تاریخی یگانه از زیباترین یادگارها دیدنی در شهر استانبول می باشد که اگر برای دیدن آن سفر کنید، با چشم انداز بسیار زیبایی از شهر استانبول روبه رو خواهید شد.
برج گاتالا استانبول، سازه مخروطی شهر استانبول در ترکیه
در اطراف این بنا رستوران و کافی شاپ های بسیاری نیز هستی دارد الی اسباب تسکین در سفر برای شما فراهم شود.
دلفیناریوم استانبول، جاذبه ای دریایی ترکیه
پارک دلفین استانبول یگانه از بهترین سرگرمی هایی است که می توانید در شهر استانبول پیدا کنید تا لحظاتی دلشاد را در آن تجربه کنید. این مرکز تفریحی به خصوص برای کودکان جذابیت بسیاری دارد و برای سفر های فامیلی نیز مقصد بسیار مناسبی است.
پارک آبی دلفیناریوم استانبول
دلفیناریوم استانبول یکی از بهترین پارک های تفریحی شهر است که در ناحیه ایوپ پیمان دارد. در این پارک آبی می توانید حیوانات دیگری مشابه نهنگ سفید را هم ببینید.
ویالند استانبول، دیزلی لند استانبول در ترکیه
مسجد سلیمانیه، خاص ترین جاذبه دیدنی در استانبول
مسجد سلیمانیه بنایی با معماری عثمانی است که به پروانه پادشاه عثمانی سطان سلیمان نخست ساخته شد. این مسجد زیبا با گنبدی ۵۳ متری که قطر ۲۷ متری دارد، یگانه از دیدنی ترین فضا هایی است که در سفر به استانبول باید از آن دیدن کنید. بنا به سنت عثمانی این مسجد چهار گلدسته یا گل بخش دارد که نشان مسجدهائیه که به امر شاهان ساخته می شد.
سبک معماری آن، مانند دیگر کارهای سنان و معماران عثمانی ترکیبی از سبک معماری بیزانسی و اسلامی است.
مسجد ایاصوفیه استانبول
ایا صوفیه، نامی ترین جاذبه دیدنی در استانبول
حتی اگر به ترکیه و استانبول سفر نکرده باشید، حتما تصویری از مسجد ایا صوفیه در استانبول را دیده اید. ایا صوفیه سنه ۵۳۷ میلادی به عنوان یک کلیسای بیزانس ساخته شد و در گونه خودش یگانه از بزرگترین کلیساهای عالم است. البته ایا صوفیه در سال ۱۴۵۳ تبدیل به مسجد شد و گرد از بزرگترین مساجد مسلمانان است. معماری دیدنی ایا صوفیه و جاذبه های اطراف آن به قدری دیدنی است که بدون رویت آنها سفر شما به استانبول کامل نخواهد بود.

کشور ترکیه دارای جاذبه های دیدنی بسیار زیادی است و همش یگانه از بهترین مقاصد سفرهای خارجی برای ملت مملکت ماست. کشور ترکیه مقاصد توریسم و شهرهای بسیار محبوبی دارد و انواع جاذبه های سفری را در هریک از شهرهایش برای مخاطبین و مسافران فراهم کرد است.
راهنمای کامل سفر به ترکیه، راهنمای توریسم استانبول
استانبول بزرگترین و توریستی ترین شهر در مملکت ترکیه می باشد و خیلی ها به اشتباه فکر می کنند که استانبول پایتخت مملکت ترکیه است. در همین ابتدای گذرگاه بهتر است اشاره نماییم که استانبول توریستی ترین شهر ترکیه است و پایتخت این کشور ترک نشین در آنکارا پیمان دارد.

استانبول و البته مملکت ترکیه، در زمره شهرهای قدیمی گیتی نیز پیمان دارند نشانه ها تاریخی زیادی از دوره حکومت رومیان باستان در این کشور باقی مانده است. کشور ترکیه تاریخ زیاد باستانی و دور و درازی دارد، البته ماهم منظور ارائه این تاریخ را نداریم و فقط به این نکته اکتفا می کنیم که قدمت شهر استانبول به ۶۶۰ سال قبل از میلاد مسیح می رسد.
سه پل سرشناس در شهر استانبول وجود دارد که هر سه برروی تنگه بسفر قرار دارند. پل بسفر زیباترین پل در این منطقه و در شهر استانبول است که اروپا و آسیا را به یکدیگر متصل کرده و از جاذبه های دیدنی شهر استانبول است. البته به تازگی اسم این پل به شهیدان ۱۵ جولای تغییر داده شده، اما کماکان در بین مردم به پل بسفر شناخته می شود.
پل بسفر، زیباترین پل ترکیه
پل بسفر همچنین در بین بزرگترین پل های معلق گیتی مقام ۲۵ ام را به خود اختصاص دیتا است و منظره ای بسیار دیدنی در شهر استانبول را به هستی آورده. همانطور که انتظار دارید جاذبه های دیدنی شهر استانبول بسیار اغلب از این موارد است و در مقالات بعد به بررسی تمامی آنها خواهیم پرداخت. در این نوشتار تنها به شناسایی چندی از سرشناس ترین جاذبه های دیدنی استانبول پرداختیم تا در سفر بعدیتان خاطرات ماندگارتری از سفر به همراه بیاورید.
بهترین زمان سفر به استانبول چه فصلی از سال است؟
فرقی نمی کند در چه ماه یا فصلی از سال به استانبول سفر کنید، استانبول در کل ماه های سنه دیدنی است و جاذبه های بسیاری دارد. اما اگر به تعقیب بهترین موعد برای سفر به استانبول می گردید باید فصل بهار و پاییز را به شما شناسایی کنیم. در فصل پاییز استانبول سایر خبری از گرمای اذیت دهنده تابستان و هوای نسبتا شرجی اش نیست.
در فصل بهار هم بارش های زمستانی به سپریدن واصله اند و اگر کمی خوش بخت باشید می توانید از باران های بهاری لذت ببرید.
کشور ترکیه در نزدیکی دریا های آزاد قرار دارد و به همین انگیزه دارای شرایط جوی متغییری است. بطور کلی مملکت ترکیه و شهر استانبول حائز آب و هوایی مدیترانه ای، گاهی گرمسیری و حتی آب و هوای اقیانوسی است. پس اگر در نصف دوم سنه به استانبول سفر می کنید، و با توجه به اینکه استانبول شهری بندری است باید چشمداشت آب و هوایی بارانی و به اتفاق بارش داشته باشید.
در گرمترین فصل سنه دمای هوا استانبول به ۲۴ درجه و در سردترین روزهای سنه به ۶ درجه سانتی گراد می رسد. میزان بارش میانگین سالانه استانبول نیز در حدود ۱۰۰ میلی متر گزارش شده است.
amirali96
کاربر ویژه
کاربر ویژه
 
پست ها : 247
تاريخ عضويت: پنج شنبه فروردين ماه 30, 1397 10:42 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 10

بازگشت به متفرقه

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان