خلیج فارس چند جزیره دارد؟

در این بخش مطالب متفرقه مربوط به زمینه دینی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

خلیج فارس چند جزیره دارد؟

پستتوسط amirali96 » دوشنبه اسفند ماه 5, 1398 5:05 pm

از آنجا که دربین کشورهای همسایه خلیج فارس ( عمان , عراق , ایالات متحده عربی سعودی , کویت , امارات متحده عربی , قطر و بحرین ) کشور‌ایران بیشترین مرز آبی‌رنگ مشترک را داراست و سواحل شمالی خلیج فارس در انحصار جغرافیای سیاسی کشور ایران هست , در‌پی این مقاله به

عضويت  / ورود
پرداخته ایم .
گفتنی است که خلیج فارس بخاطر پدیده‌های زیست محیطی و ارگانیک متعددی که داراست , جزیره ها زیادی را با شگفتی های ویژه و یگانه در خویش جای داده است
حدودا 30 جزیره بزرگ و کوچک در‌این خلیج قراردارد که‌این جزیره ها با دقت به موقعیت محیطی , ارگانیک و دریایی تفاوت بخش اعظمی با نیز دارا هستند و این جزیره‌ها دربرگیرنده دو نوع مسکونی و غیر مسکونی می باشند که جزیره‌ها غیرمسکونی بخاطر جزر و مد دریا قابلیت سکونت ندارند . جزیره ها مسکونی بخاطر دارا بودن بعضا نعمت های ارگانیک همواره مورد دقت استعمارگران بوده است .
جزیره قشم تحت عنوان مطرح ترین جزیره جمهوری اسلامی ایران و خلیج فارس است که در تنگه هرمز جای دارد . قشم جاذبه های متعددی برای دیدن و گشت و گذار دارااست که در‌این امسال سالیان مورد اعتنا گردش گر های اهل ایران وخارجی بوده است .
جزیره ی زیبای کیش یک کدام از مهم‌ترین قطب های توریسم کشور‌ایران است که هرساله حدود یک میلیون نفر با

عضويت  / ورود
از این جزیره ی قشنگ دیدن می نمایند .
بعداز کیش و قشم , جزیره لاوان وسیع ترین جزیره در خلیج فارس است که لاوان را با اسم مروارید نهفته خلیج فارس میشناسند و از گذسته قطب صید مروارید بوده است .

عضويت  / ورود
یکی دیگر از جزیره ها جالب و زیبای خلیج فارس است که بخاطر قرار گیری حالت جغرافیایی که در جوار تنگه ی هرمز داراست این جزیره را سوییچ خلیج فارس می‌دانند .

هنگام یک کدام از جزیره ها در حدود جزیره قشم است که بخاطر قرارگیری دلفین ها و سواحل نقره ای آن مورد اعتنا گردشگران است


جزیره لارک از کوه‌های آتشفشانی مخروطی تشکیل‌شده شده‌است . ساکنان این جزیره نسبتاً 300 خانوار میباشند و با اعتنا به این‌که در‌این جزیره هیچ‌گونه کار کشاورزی صورت نمی گیرد .
جزیره هندورابی دربین جزیره کیش و لاوان قرار گرفته است و کار اقتصادی مردم این جزیره غواصی و ماهیگیری است .
جزیره ها تنب بزرگ , تنب کوچک , ابوموسی جزیره‌ها سه گانه کشور ایران اند که ایالات متحده عربی بر این جزیره‌ها ادعای مالکیت داراست . جزیره ابوموسی یک کدام از نقاط حیاتی استراتژیک خلیج عجم است .
تنب بزرگ در جنوب جزیره قشم قراردارد که بخاطر نظامی بودن این جزیره بیشتر ساکنان آن خانواده نظامیان بوده است و خاک سرخ نیز یک کدام از معادن این جزیره است .
تنب کوچک در غرب تنب بزرگ است و امکانات و تسلیحات نظامی درین جزیره جای‌دارد . این جزیره نیز مثل دو جزیره دیگر دارنده عمق قابل قبولی است و دارای اهمیت بسیار است .
این جزیره معدن خاک سرخ است و دارنده طبیعت نخل است و بخاطر مسکونی نبودن این جزیره , دارنده یک کدام از بکرترین سواحل جمهوری اسلامی ایران است .
پارسی دورترین نقطه جغرافیایی کشور ایران است که دارنده منابع دارای اهمیت نفتی و گازی جمهوری اسلامی ایران است . این جزیره حد فاصل جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده عربی است و حالت ویژه ای دارااست .
مینو تفریح‌گاه آبادانی‌ها و خرمشهری‌ها است که سرتاسر آن پوشیده از نخل است و به همین منظور زیستگاه پرنده ها مهاجر بخش اعظمی است . اکثر اوقات ساکنان این جزیره اعراب می باشند .
در حوالی بندر بوشهر جزیره ای کوچک جای‌دارد که به دلیل قرارگیری در کنار حوضچه کشتیرانی از اهمیت ویژه‌ای شامل است .
خارکو جزیره‌ای کوچک است که به خاطر عارضه ها زیست‌محیطی و قیمت پدیده‌های ارگانیک بوسیله اداره حفاظت از محیط زیست جمهوری اسلامی ایران ثبت شده‌است .
جزیره صدرا بخاطر قرارگیری در آب های کم عمق در حین جزر سوای عمق می شود , این جزیره از جزیره ها صنعتی است که صنعت های سکوسازی و کشتی سازی در آن قرار دارد.

amirali96
کاربر ویژه
کاربر ویژه
 
پست ها : 247
تاريخ عضويت: پنج شنبه فروردين ماه 30, 1397 10:42 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 10

بازگشت به متفرقه

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان