دوشنبه، 12 خرداد ماه، 1399

نخستین جشنواره شعر کردی هورامان

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پاوه از برگزاری نخستین جشنواره شعر کردی هورامان در پاوه خبر داد.هدایت محمودی از برگزاری نخستین جشنواره شعر کردی هورامان در پاوه خبر داد و آن را یکی از نقاط عطف و قابل توجه عرصه شعر و ادبیات در شهرستان پاوه دانست. 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پاوه گفت: در طول تاریخ فرهنگ و هنر این شهرستان برگزاری چنین برنامه‌ای با چنان گستره مکانی (حضور استان‌های کردنشین غرب کشور) از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بی‌سابقه بوده است.

 

وی افزود: نخستین جشنواره شعر کردی هورامان با حمایت مالی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه و با حضور شعرای برگزیده استان‌های کردنشین آذربایجان غربی، کرمانشاه، کردستان و ایلام روز پنجشنبه مورخ پنجم اردیبهشت‌ماه ۹۸ از ساعت ۹ صبح آغاز و آئین اختتامیه آن با تقدیر از شعرای برگزیده عصر همان روز برگزار خواهد شد.

 

محمودی ادامه داد: نخستین جشنواره منطقه‌ای شعر کردی هورامان با گویش‌های هورامی‌، سورانی و کلهری با استقبال قابل توجه شعرای استان‌های کردنشین مواجه و حدود ۶۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره واصل شده است.

وی افزود: دبیرخانه دائمی شعر کردی هورامان در سال۱۳۹۶ در پاوه افتتاح شد که برای همیشه به نام پاوه ثبت و طی سال‌های آینده برگزاری این جشنواره به صورت ملی و بین‌المللی در خواهد آمد.

 

محمودی از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به سبب موافقت با تأسیس دبیرخانه دائمی جشنواره شعر کردی هورامان در پاوه که جای خالی آن در سبد سالانه برنامه‌های فرهنگی هنری شهرستان کاملا محسوس بود، تقدیر و تشکر کرد.

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پاوه همچنین از اصحاب قلم، اندیشه و رسانه شهرستان برای حضور در این برنامه دعوت و از اعضای مؤسسه فرهنگی هنری نسیم فرهنگ هورامان به ویژه مدیرعامل آن ابراهیم شمس که چندین ماه متوالی و به‌صورت شبانه‌روزی درگیر فراهم آوردن مقدمات و تمهیدات لازم برای برگزاری موفق و با شکوه این جشنواره هستند تقدیر و تشکر کرد.

گفتنی است برگزاری این جشنواره بدون شک می تواند نقطه عطفی در تاریخ فرهنگ و ادبیات شهرستان پاوه باشد.

 

منبع : سلام پاوهرئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پاوه از برگزاری نخستین جشنواره شعر کردی هورامان در پاوه خبر داد هدایت محمودی از برگزاری نخستین جشنواره شعر کردی هورامان در پاوه خبر داد و آن را یکی از نقاط عطف و قابل توجه عرصه شعر و ادبیات در شهرستان پاوه دانست
ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 5 ارديبهشت ماه، 1398 توسط اسامه قادری  پرینت

مرتبط باموضوع :

 برای کنکوری‌ها.... / صدیق قطبی  [ پنجشنبه، 16 مرداد ماه، 1393 ] 2659 مشاهده
 بازی پیچیده احمدی‌نژاد از نگاه اصولگرایان  [ چهارشنبه، 23 فروردين ماه، 1396 ] 1497 مشاهده
 پادرمياني براي ممانعت از بازداشت نماينده  [ دوشنبه، 8 آذر ماه، 1395 ] 2133 مشاهده
 نامزد حزب عدالت و توسعه رئیس پارلمان ترکیه  [ شنبه، 13 تير ماه، 1394 ] 1699 مشاهده
 طنين شعار «روحاني مچكريم» در مهرآباد  [ شنبه، 6 مهر ماه، 1392 ] 2376 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
صفحات پيشنهادي
لينکدوني
پیامک

ســامـانه پیام کوتاه پینوسارسال خبر ، مقاله ، گزارش و ...شماره همراه خود را برای عضویت در خبرنامه پیامکی وارد کنید