سه شنبه، 17 تير ماه، 1399

جاودانگی الکترونیکی

زینب شاه مرادی - انسان‌ ها تا سال ۲۰۵۰ به “جاودانگی الکترونیکی” دست می‌ یابند! “ایان پیرسون” یک آینده‌ نگر و دانشمند انگلیسی مدعی شد که تا چند دهه دیگر، ممکن است انسان‌ ها بتوانند به وسیله ادغام ذهن‌ با ماشین‌ ها، به نوعی “جاودانگی” دست یابند.انسان‌ ها تا سال ۲۰۵۰ به “جاودانگی الکترونیکی” دست می‌ یابند!

به گزارش بیگ بنگ به نقل از ایسنا، “ایان پیرسون” آینده‌ نگر و و دانشمند انگلیسی به تازگی اظهار کرده است که تا دهه‌ های آتی، بدن ما پس از مرگ از طریق ربات‌ هایی که ظاهر انسانی دارند (android)، به زندگی خود ادامه خواهد داد. این به این معنا است که اختیار ذهن انسان‌ ها بیش از این دست خودشان نخواهد بود. پیرسون که تاکنون ۸۵ درصد از پیش‌ بینی‌ هایش راجع به آینده درست بوده است، راجع به اظهاراتش از عبارت “جاودانگی الکترونیکی”(electronic immortality) استفاده کرده است. وی معتقد است، رسیدن به “جاودانگی الکترونیکی” نیاز به برنامه‌ ریزی‌ های دقیق دارد و مغز ما برای اهدافی که از کنترل خودمان خارج است، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
دکتر پیرسون می‌گوید، هوش انسانی، حافظه و احساسات ممکن است تا سال ۲۰۵۰ میلادی به فناوری‌ های بیرونی متصل شوند. وی گفت: با فرارسیدن مرگ انسان‌ ها، مغز نیز متوقف می‌شود. اما مشکلی نیست. زیرا در آینده ۹۹ درصد مغز هنوز با استفاده از “فناوری اطلاعات”(IT) به فعالیت خود ادامه خواهد داد. در آینده کارکرد ربات‌ های اندروید به نحوی خواهد بود که سبب فعالیت مغز انسان حتی پس از مرگش خواهند بود. به این گونه که بدن همان انسان پس از مرگش ارتقا می‌یابد و در ظاهر یک بدن جوان‌ تر به فعالیت خود ادامه می‌ دهد. طوری که این ربات در مراسم ختم صاحبش حاضر خواهد شد.

انسان‌ ها تا سال ۲۰۵۰ به “جاودانگی الکترونیکی” دست می‌ یابند!

پیرسون ادامه داد، در آینده شرکت‌ ها می‌ توانند حتی پس از مرگ کارکنان‌ شان ذهن آن ها را به خدمت بگیرند! در حوزه پزشکی نیز یک طرح مشابه وجود دارد و می‌ شود توسط شرکت‌ های پزشکی مورد استفاده قرار گیرد. خانواده‌ ها نیز می‌ توانند از این طرح استفاده کنند. بر اساس ادعاهای پیرسون، با استفاده از فناوری‌ های آنلاین در آینده می‌ توان تا ابد زندگی کرد.زینب شاه مرادی انسان‌ ها تا سال ۲۰۵۰ به جاودانگی الکترونیکی دست می‌ یابند ایان پیرسون یک آینده‌ نگر و دانشمند انگلیسی مدعی شد که تا چند دهه دیگر ممکن است انسان‌ ها بتوانند به وسیله ادغام ذهن‌ با ماشین‌ ها به نوعی جاودانگی دست یابند
ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 21 خرداد ماه، 1398 توسط cafeweb  پرینت

مرتبط باموضوع :

 10 معجزه فصل سرما برای سلامتی  [ يكشنبه، 13 اسفند ماه، 1396 ] 1227 مشاهده
 بهترین غذاها برای سلامت دندان‌ها  [ يكشنبه، 29 مهر ماه، 1397 ] 1035 مشاهده
 6 عامل خستگی در طول روز  [ يكشنبه، 15 بهمن ماه، 1396 ] 1394 مشاهده
 سواد سلامت  [ شنبه، 4 مهر ماه، 1394 ] 2702 مشاهده
 از دندان خود خبر دارید؟  [ يكشنبه، 15 شهريور ماه، 1394 ] 2554 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
صفحات پيشنهادي
لينکدوني
پیامک

ســامـانه پیام کوتاه پینوسارسال خبر ، مقاله ، گزارش و ...شماره همراه خود را برای عضویت در خبرنامه پیامکی وارد کنید