جمعه، 8 مرداد ماه، 1400

نشریه فرهنگی و اجتماعی قبا

رسانه از جمله ی ابزارهای مهم و کاربردی جهان امروز برای بیان نظرات، عقاید و باورهاست. مکاتب فکری به طور کلی مدعی این مطلب هستند که حاوی و حامل پیامهای نجات بخش برای فرد و جامعه بوده و مخاطبان خویش را به تبعیت از مانیفست های فکریشان دعوت نموده و مژده ی خوشبختی به آنان می دهند.مکاتب فکری بشری و همچنین ادیان الهی به عنوان مکاتب فکری الهی یا فرا بشری در این مورد متفقند. در این میان اسلام به عنوان مکتبی فرابشری با رهبریت محمد(ص) این نوید را به بشریت در گذشته و حال داده است که نه تنها پیروی از مبانی آن باعث خوشبختی و فرجام نیکو در زندگی و پس از آن می شود بلکه تنها راه نجات را برای تمامی بشریت در همین می داند. لذا نهایت استفاده را از ظرفیت رسانه ها برای تبیین مبانی فکریش در طول زمان نموده است. منبر مساجد، موسم و مراسم حج، و مهمتر از همه ارائه کتابی جامع و کامل تحت عنوان «قرآن»، به عنوان مبنا و مرجع اصلی تمامی مفاهیمی که مدعی است فهم و به کارگیری آن باعث نجات ابدی بشریت خواهد بود از جمله ی رسانه هایی محسوب می شود که در گذشته و حال از آن بهره جسته است. ما نیز در این مقطع از تاریخ و در این محدوده ی جغرافیایی به عنوان مسلمانان اهل سنت و شافعی مذهب سعی داریم از ظرفیت هایی که در اختیار داریم در راستای ابلاغ و تبین مبانی و مفاهیم عالیه فرهنگی و اجتماعی اسلام، مذهب اهل سنت و فقه امام شافعی(رح) گامی برداریم؛ تا بتوانیم خورشید وار بر پیکره ی جامعه ی اطراف خود بتابیم باشد که باعث ایجاد نشاط و انگیزه در جامعه شده و هرچند اندک بتوانیم حرکتی بیشتر در همت نخبگان، اساتید و صاحب نظران ایجاد کنیم تا از طریق یک رسانه ی فرهنگی و اجتماعی تسلی بخش ذهن و روح مخاطبان تشنه ی معرفت باشیم. به همین منظور کادر مدیریت مسجد جامع قبای سنندج در راستای اخذ مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت چاپ و نشر فصلنامه ای فرهنگی و اجتماعی اقدام نمود و بحمدالله و باهمت عزیزان دلسوز در این مجموعه اخذ نهایی این مجوز در مراحل پایانی خود است. لذا از تمامی اصحاب قلم، صاحب نظران و نویسندگان عزیزی که علاقه مند به همکاری با این فصلنامه هستند دعوت به عمل می آید که جهت ارسال مقالات، نوشته ها و پژوهش های خود با مسئولان فصلنامه ارتباط برقرار نمایند و آنان را در هرچه پربارتر شدن مطالب یاری نمایند. شایان ذکر است این فصلنامه با محوریت موضوعات فرهنگی و اجتماعی و تحت عنوان «فصلنامه قبا»  فعالیت می نماید و بصورت منطقه ای و در پنج استان کردستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان و هرمزگان قابل پخش و نشر است.

 

ztzx_684312152_1025368.jpg

 

اولین شماره رسمی نشریه  فرهنگی- اجتماعی #قبا (بهار ۹۹)را می‌توانید از کتاب ‌فروشی و روزنامه‌ فروشی‌های سراسر کشور تهیه نمایید.
 

#با_آثاری_از 👈 صدیق قطبی، صلاح‌الدین خدیو، حسن محدثی، آیت حقدوست، جلیل بهرامی‌نیا، سید زکریا حسینی، محمد عزیز فتحی، سید عدنان فلاحی، خبیب نادری، مراد یوسفی، علی هراتی، عابد میره‌کی، سلام قادری، مصطفی سلیمانی، نجمه رمضانی، فریبا کریمی نژاد، مهدی قادری و سید عدنان حسینی راد
+ گزارشی کامل از اجازه نامه طلاب و حفاظ مدرسه امام شافعی (رض) قبای سنندج
➖➖➖

➖مدیر مسؤول؛
👤جمال شهسواری

➖مدیر اجرایی نشریه قبا:
👤 سید عدنان حسینی راد

➖سردبیر نشریه قبا: 
👤 مهدی قادری
➖➖➖

📳اینستاگرام 
instagram.com/Journalghoba

📮سفارش و 📞: @Ghoba_Journal
📰ارسال مقالات: @R_J_Ghoba
📩پیامک و تماس: 09100035881
🖥وب‌سایت: Www.GhobaJournal.Com

➖➖➖

#برای_تداوم_و_ادامه_این_امر_مبارک
#به_حمایت_مالی
#تک_تک_شما_نیازمندیم

شماره کارت: 5041721080664403  
شبا:
IR740700001000117886527001
به نام جمال شهسواری
در صورت واریز، رسید آن را به آی‌دی زیر ارسال نمایید 👈 @Ghoba_Journal 

📲 @Research_Journal_Ghobaارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 22 خرداد ماه، 1399 توسط cafeweb  پرینت

مرتبط باموضوع :

 تهران دوباره لرزید  [ پنجشنبه، 8 خرداد ماه، 1399 ] 659 مشاهده
 زمانی که نمایندەی رسمی فلسطین، سخنگوی  [ دوشنبه، 30 تير ماه، 1393 ] 2508 مشاهده
 یارانه‌ای که پیچیده شد!  [ سه شنبه، 11 دي ماه، 1397 ] 1738 مشاهده
 آمادگی مشروط اقلیم کردستان برای پرداخت درآم  [ سه شنبه، 16 آبان ماه، 1396 ] 1718 مشاهده
 مسابقات پرش  [ سه شنبه، 9 دي ماه، 1399 ] 1713 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
صفحات پيشنهادي
لينکدوني
پیامک

ســامـانه پیام کوتاه پینوسارسال خبر ، مقاله ، گزارش و ...شماره همراه خود را برای عضویت در خبرنامه پیامکی وارد کنید